Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Záchranář a astma

  • Dobrý den, jak je to u ZZS s astmatem (lehčí forma, bez záchvatů a potíží, ale je zaznamenáno v kartě)? Může takový člověk nastoupit k ZZS, nebo je to jako u HZS? Tedy nemožné. Děkuji za odpověď.

    • Dobrý den, na Vaši otázku dle mého nelze odpovědět paušálně. Zcela jistě vaše onemocnění není vyjmenováno ve vyhlášce č. 271/2012 Sb., která stanoví seznam nemocí, stavů nebo vad, které vylučují nebo omezují zdravotní způsobilost zdravotnického pracovníka (zkráceně). Proto Váš zdravotní stav musí v souladu s vyhláškou č. 79/2013 Sb. a Vaší zdravotnickou dokumentací posoudit až lékař závodní péče při nástupní prohlídce. Sigmund

    • Pan Sigmund Drahomír, má pravdu. Nelze to kategorizovat. Nevím jak je to u ZZS, ale u HZS by už to bylo na pováženou. Takzvaní NDT (nositelé dýchací techniky), musí být naprosto zdraví a mít dost silné plíce. A myslím si,že nejen NDT, ale všichni hasiči. Dle mého názoru, už by se to muselo přezkoumávat na spirometrii, jak vážné vaše astma je, jestli je to tak vážné, že při zvýšené námaze, klesnete k zemi, to by jste nepochodil. Třeba dobrovoní hasiči musí při testech o zdravotní způsobilosti vyjít v oblečení s láhví dýchací techniky (20 kg) vyběhnout 15 pater a říkám vám,že to není legrace, z vlastní zkušenosti.

Generální sponzor

Naši sponzoři

Místo pro vaši reklamu
Hlavní sponzor

Medsol - zdravotnická technika, klinické informační systémy
Sponzor

Copyright © 2021 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.