Projekt „Zachraň život“, který vznikl jako podpora TV seriálu Sanitka 2

Kolega ze ZZS HMP a člen KZ ZZS ČR Radomír Vlk nám zaslal ke zveřejnění a určité propagaci zajímavý projekt, který je zaměřen na správné poskytování první pomoci laiky. Projekt Zachraň život vznikl ve spolupráci ČT a ZZSHMP v rámci propagace…

01.11.2013

Projekt Zachraň život vznikl ve spolupráci ČT a ZZSHMP v rámci propagace nového televizního seriálu Sanitka 2, který má být jakýmsi volným pokračováním původního oblíbeného televizního seriálu z osmdesátých let minulého století, Sanitka.
Jsme si z veřejně dostupných reakcí vědomi, že na rozdíl od původního seriálu není nový seriál záchranáři ze ZZS a mezi odbornou veřejností vnímán příliš dobře a toto sdělení nemá za úkol seriál před touto kritikou obhajovat. Nicméně po zhlédnutí videí jsme ve vedení KZ ZZS ČR došli k závěru, že tyto videa jsou po věcné, odborné a technické stránce zpracována velmi zdařile, a proto jsme je rozhodli na web formou aktuality umístit. Prezentace dušení, úraz, infarkt a kolaps jsou již hotové. Během následujících týdnů přibudou videa s tématikou popálení a autonehoda.

Sami autoři videí a lidé, kteří se na jejich vzniku podíleli, by velmi rádi znali názor kolegů ze ZZS a odborné veřejnosti. Proto bychom uvítali, kdybyste pod článkem reagovali a napsali své postřehy, názory a náměty.

Projekt Zachraň život