VIII. STREDOEURÓPSKY KONGRES URGENTNEJ MEDICÍNY A MEDICÍNY KATASTROF

Vážené kolegyne, kolegovia, milí priatelia, dovoľte mi, aby som Vás v mene celého organizačného tímu srdečne pozvala do Vyhní, na 8. ročník Stredoeurópskeho kongresu UM a MK, ktorý sa koná 30.03. – 01.04. 2017 v hoteli Sitno.

13.12.2016

Pod záštitou ministra zdravotníctva SR a rektora SZU,

Vás pozývame, na

VIII. STREDOEURÓPSKY KONGRES URGENTNEJ MEDICÍNY A MEDICÍNY KATASTROF

XXI. NÁRODNÝ KONGRES URGENTNEJ MEDICÍNY A MEDICÍNY KATASTROF,

ktorý sa uskutoční v priestoroch

Hotela Sitno, Vyhne

30. marca - 1. apríla 2017

www.kongresum.sk

Vážené kolegyne, kolegovia, milí priatelia,

dovoľte mi, aby som Vás v mene celého organizačného tímu srdečne pozvala do Vyhní, na 8. ročník Stredoeurópskeho kongresu UM a MK, ktorý sa koná 30.03. – 01.04. 2017 v hoteli Sitno.

Samotný vedecký program, tak ako po uplynulé roky, je koncipovaný zo široka. Témy zahŕňajú prakticky celú problematiku urgentnej medicíny, vrátane noviniek. Popri obvyklých témach pribudla téma geriatrickej UM o ktorej počúvame na zahraničných kongresoch a ktorej je potrebné venovať sa aj u nás, pretože populácia starne, čo už pociťujeme pri ošetrovaní našich pacientov.

Našou neskromnou ambíciou je zvyšovať účasť nielen lekárov zo záchranky, ale dostať na kongresovú pôdu aj nemocničných lekárov z CPO, UP a to so zreteľom konštruktívnej diskusie a konfrontácie poznatkov týkajúcich sa problematiky CPO a UP na Slovensku.  V snahe  poznať skúsenosti našich českých kolegov, plánujeme prizvať primárov UP a rozdebatovať túto problematiku na Slovensku.

Súčasťou kongresu sú aj workshopy. Toho roku si budete môcť vybrať z piatich tém: 1. Komplkácie pôrodu doma, 2. Zaistenie dýchacích ciest, 3. Torakostómia, 4. Kapnografia a 5. Použitie magnetu u pacienta s ICD v podmienkach ZZS.

Milí kolegovia, pripojte sa k nám na jar vo Vyhniach. Sme presvedčení, že náš kongres ponúkne možnosť získať najaktuálnejšie poznatky a vedomosti pre našu prácu a okrem toho máme jedinečnú šancu na diskusiu. Nakoľko kongres sa koná ku koncu marca, uzávierka abstrakt je včasnejšia. Prosíme posielať abstrakty (prednáška, poster) najneskôr do konca 31. januára 2017.

Tešíme sa na stretnutie s Vami v hoteli Sitno, ktoré je v skutku komfortné pre naše trojdňové podujatie.

V mene celého vedeckého a organizačného výboru

MUDr.Táňa Bulíková, PhD.

Prezidentka SSUMaMK

Buďte první kdo přidá příspěvek k této vzdělávací akci.

Hlavní sponzor