17. 4. 2015 KZ ZZS ČR získala v rámci udílení 16. ročníku Zlatého záchranářského kříže čestné uznání za výjimečný přínos pro záchranářství - 24.4. přidána FOTOGALERIE

17.04.2015

Ocenění představitelům KZ ZZS ČR předal na Pražském hradu prezident republiky Miloš Zeman

Ve čtvrtek 16. dubna 2015 ve 14,00 hodin proběhlo na Pražském hradu při Audienci u prezidenta republiky vyhlášení a ocenění vítězů 15. ročníku Zlatého záchranářského kříže za rok 2014. Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky (KZ ZZS ČR) byla jedním z vítězů.

Komora záchranářů tak ke svému 10. výročí založení KZ ZZS ČR, které jsme před nedávnem oslavili na X. Sněmu KZ ZZS ČR 27. 3. 2015 byla oceněna za výjimečný přínos pro záchranářství.

KZ ZZS ČR

obdržela

ČESTNÉ UZNÁNÍ

v kategorii

VÝJIMEČNÝ PŘÍNOS PRO ZÁCHRANÁŘSTVÍ

autor fotografií Martina Morrissey mart.morrissey@gmail.com

První informaci o udělení ceny v rámci projektu Zlatý záchranářský kříž jsem obdržel shodou okolností spolu s úřadující prezidentkou komory Mgr. Marinellou Danosovou, DiS., od garantky projektu ZZK MUDr. Jany Bradáčové, MBA, která mi volala ve chvíli, kdy jsme se s úřadující prezidentkou 2. 4. 2015 vraceli z jednání z Kanceláře veřejného ochránce práv v Brně, které bylo navazujícím jednáním na jednání ze 17. 11. 2014.  Krom informace o udělení ceny jsem se dozvěděl, že navrhovatelem byl MUDr. Jiří Franz, který našim dlouhodobým pozorovatelem a který naší komoře drží od jejího zrodu palce. Proto si dovolím panu doktorovi za celou organizaci, za všechny členy komory vyslovit velké poděkování yes.

MUDr. Jiří Franz na konferenci KZ ZZS ČR

Jelikož se jednalo o ocenění práce uplynulých deseti let a na audienci u prezidenta republiky byly komoře přiděleny jen dvě místa (POZVÁNKY), tak bylo dohodnuto, že ve čtvrtek 16. 4. za KZ ZZS ČR přebere cenu dlouholetý a nedávno odstoupený prezident Bc. Drahomír Sigmund a u převzetí jej doprovodí dlouholetý viceprezident Mgr. Radek Benda, kteří před deseti lety organizaci zakládali.

Bc. Drahomír Sigmund přebírá ocenění od prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana

Bc. Drahomír Sigmund a Mgr. Radek Benda

Program Zlatého záchranářského kříže na Pražském hradu probíhal už od středy 15. 4., kdy se v Rudolfově galerii konal Slavnostní galakoncert pořádaný u příležitosti udílení ocenění. Před samotným galakoncertem proběhlo představení vítězů a seznámení s jejich příběhy. Poté začal slavnostní koncert v podání Collegium Strahoviense působícího při bazilice Nanebevzetí Panny Marie při Královské kanonii premonstrátů v Praze na Strahově. Na koncert a následný raut v prostorách Nové galerie Pražského hradu byly komoře přiděleny čtyři VSTUPENKY. V tomto případě bylo dohodnuto, že se „delegace“ rozšíří o Mgr. Martina Spurného, který je ve vedení komory ze současného předsednictva nejdéle a o manželku bývalého prezidenta, která jej bude moci doprovodit alespoň na společenské akci jako ocenění za to, že mu doma dlouhodobě vytvářela podmínky, aby mohl pro komoru a tedy pro nás všechny pracovat.

Bc. Drahomír Sigmund, Mgr. Radek Benda a Mgr. Martin Spurný

Vnímejme prosím všichni toto ocenění jako fakt, že založení organizace a nastavení poslání a cílů bylo provedeno dobře, vnímejme to jako ocenění dosavadní práce, která měla bezesporu prospěch nejen pro NLZP ze ZZS a zdravotnické záchranáře, ale i pro systém PNP a pro pacienty. Na druhou stranu to musíme vnímat také jako závazek pro další práci, závazek pro správné směřování a činnost organizace do budoucna.

Kolegové nelékařští zdravotničtí pracovníci ze ZZS, zdravotničtí záchranáři pracující v nemocnicích či jinde a i studenti oboru zdravotnický záchranář, kteří zatím členy KZ ZZS ČR nejsou, by i na základě této události mohli svůj postoj ke sdružování se v profesní organizaci, která hájila, hájí a bude hájit jejich profesní zájmy přehodnotit a přidat se do našich řad. Pomohli by svým členstvím k rozvoji komory a oboru a mohli by mít vliv na směřování profese a vytváření optimálních podmínek pro výkon svých profesí.

reportáž z událostí Čt 1

Informace + video seznam.cz + medical tribune

• Radek Benda Reagovat 19.04.2015
    Zdravím Vás všechny zde na webu KZ ZZS ČR,
    rád bych i já vyjádřil své poděkování za nominování naší profesní organizace - Komory záchranářů ZZS ČR na toto významné ocenění panu doktorovi Jirkovi Franzovi a taktéž Drahošovi, že mne oslovil, abych jej na tuto slavnostní akci doprovodil.
    Nechci zde parafrázovat slova, které v tomto článku výstižně vyjádřil Drahoš, ale rád bych zde zmínil skutečnost, že bez Vás všech, kteří jste s námi v roce 2005 naší „komoru“ zakládali, aktivně v ní po celé desetiletí působili a ti, kteří jí jakkoli pomáhali a podporovali, by nebylo možné tohoto ocenění dosáhnout, proto i moje prosté „děkuji“ patří Vám všem…
    Rád bych zde vyjádřil i podporu a gratulaci nově zvolenému vedení KZ ZZS ČR a rád se někdy s Vámi se všemi setkám, když mi to bohužel tentokrát při X. sněmu nevyšlo.
    Dovolil bych si i potvrdit skutečnost, že pro to, aby mohl být člověk profesionál, měl by svojí práci dělat se zájmem a s radostí, a tak tomu je a určitě bude i nadále určitě i v naší komoře záchranářů 

Ještě jednou děkuji!
    Radek Benda
  • dalibor bucek Reagovat 30.04.2015
    no pochvala za snahu ale co se týče sociálního programu a výhod pro záchranáře se nevydobylo nic.
    • Drahomír Sigmund Reagovat 01.05.2015
      Kolego, vydolovalo se vše, ale někdo jiný to shodil. Za KZ ZZS ČR máme svědomí naprosto čisté.
      • dalibor bucek Reagovat 01.05.2015
        Tak to se omlouvám asi jsme ještě nenarazili na správného ministra.
        • Drahomír Sigmund Reagovat 01.05.2015
          Nemusíte se omlouvat, i když mne trochu mrzelo, že jste za 10 let práce vytáhl jen tuto jednu věc. Nebylo to ministrem, ani vládou. O stažení z PS PČR na poslední chvíli před hlasováním se postarala jiná organizace, Ta která tvrdí, že je pro lidi. Už jsem to s někým diskutoval pod aktualitou z 1. 4. 2015