Kauza "Rath" už údajně zasahuje i do ZZS. Ředitel byl podat vysvětlení

03.12.2012

Kauza "Rath" už údajně zasahuje i do ZZS. Ředitel byl podat vysvětlení

Šéf záchranky bral peníze od Kotta. Prý půjčky

Další vlivný zdravotnický manažer ze středních Čech musel vysvětlovat, proč si od Petra Kotta stíhaného v kauze Rath vzal peníze. Kriminalisté se šéfa středočeské záchranky Martina Houdka ptali na zdravotnické zakázky a na peníze, které mezi ním a Kottem kolovaly. Prý šlo o půjčky.

Houdek potvrzuje, že na policii u výslechu byl. "Ptali se mě, zda jsem panu Kottovi půjčoval," potvrdil serveru Lidovky.cz. Dříve se prý oba muži čas od času založili, Houdek na tom nevidí nic divného. "Jsme kamarádi od 19 let, x-krát jsem mu vracel já, x-krát vracel on mně. Neměl jediný další důvod mi dávat peníze," ujišťuje.

Že by peníze, které si s Kottem předávali, byly úplatky, odmítá. "Já jsem s tím jako ředitel záchranné služby neměl co do činění, záchranka je úplně jiný subjekt než nemocnice, co se týče techniky. S panem Kottem jsem komunikoval pouze jako kamarád," ujišťuje.

Minimálně jednu zakázku spolu ale oba muži řešili: nákup 48 sanitek za 140 milionů, který financoval Středočeský kraj. "Jestli jsme se o tom s Kottem bavili? Nevím, je to asi možné. Už si to nepamatuju," připustil Houdek. Rezolutně ale odmítl, že by měl cokoliv společného s kauzou Rath. "To už bych asi taky seděl, kdybych v tom jel s nimi," brání se.

Houdkovo tvrzení podkopává ještě další věc: vlastní nebo spoluvlastní přes dvě desítky nemovitostí po celém Česku. To ale podle něj nic neznamená. "Moje finanční situace se zlepšila v posledních pár letech. Dříve jsme sice zrestituovali nějaké majetky, ale v nehorázném stavu. Co jsme vydělali, jsme vrátili zpět," vypočítal.

Lidové noviny