Nehoda sanitky s odtahovým vozidlem si vyžádala život našeho kolegy

Nehoda sanitky s odtahovým vozidlem si vyžádala život našeho kolegy

Text i foto z FB Policie SR

K vážnej dopravnej nehode došlo dnes (8.4.) popoludní na ceste I/16 v katastri obce Mýtna. Podľa predbežných informácií z miesta nehody došlo k čelnej zrážke sanitky a vozidla odťahovej služby. 62-ročný vodič sanitky žiaľ zraneniam na mieste podľahol.

Zatiaľ bližšie nešpecifikované zranenia utrpel aj spolujazdec, záchranár v lôžkovej časti sanitky, ktorý bol z miesta so zraneniami prevezený do nemocnice. Podľa predbežných informácií povrchové zranenia utrpela aj prevážaná pacientka a vodič odťahovej služby. Nehoda si vyžiadala aj uzavretie cesty I/16 až do odstránenia následkov a riadneho zadokumentovania nehody.

Na miesto dopravnej nehody boli prizvaní aj súdni znalci z odboru cestnej dopravy. Presná príčina vzniku nehody ako aj všetky bližšie okolnosti jej vzniku budú predmetom ďalšieho jej vyšetrovania.

Na FB kondoloval i preziden slovenské komory záchranářů František Majerský.

"Když umře záchranář, hodně to bolí... Protože odešel skvělý člověk a otec který zemřel.

Odpočívej v pokoji Dušane a děkujeme za všechny zachráněné pacienty."