Otázka tohoto století zní, dočkají se záchranáři z Prahy nového sídla?

15.03.2015

Otázka tohoto století zní, dočkají se záchranáři z Prahy nového sídla?

Troja podala kvůli sídlu záchranné služby žalobu na magistrát

Vedení městské části Praha-Troja podalo žalobu na magistrát kvůli plánované stavbě sídla záchranné služby. Reagovalo tak na stanovisko magistrátu, který zamítl odvolání místní radnice proti územnímu rozhodnutí.

V rozhovoru s ČTK to řekl místostarosta městské části Tomáš Drdácký. Troja stavbu za zhruba 500 milionů korun blokuje několik let. Pražští záchranáři nyní nemají vlastní budovu a sídlí v pronajatém a údajně nevyhovujícím domě v Korunní ulici.

Radní pro zdravotnictví Radek Lacko ČTK řekl, že Praha projekt znovu upravila a jednání s vedením Troji pokračuje. „Představili jsme novou minimalistickou variantu, která zohledňuje veškeré připomínky druhé strany,“ uvedl radní. „Níže pod tuto strukturu už jít ovšem nemůžeme, neboť by tím projekt pozbyl svou funkčnost a tedy i smysl,“ upozornil. Praha má již nejvyšší čas, aby pro záchranku konečně něco postavila, dodal.

Radnice ale i tak s projektem nesouhlasí, snížení o jedno patro prý nestačí. Trvá na tom, že do rekreační a rezidenční oblasti Troji taková budova nepatří. Drdácký navíc upozorňuje na to, že jde o záplavové území. „Myslím si, že pro tak strategickou budovu za zhruba půl miliardy to není rozumné umístění,“ řekl. Vadí mu i to, že by součástí sídla bylo parkoviště pro padesát záchranářských vozů, čerpací stanice a heliport na střeše budovy.

Výstavba měla začít v roce 2013, později vedení města slibovalo, že práce zahájí na podzim loňského roku. Praha kvůli tomu vykoupila pozemky, poslední loni za skoro deset milionů korun.

Zdroj: zdn.cz

Zajímavá aktualita z 27. 10. 2010 - Nové hlavní sídlo pražské záchranky vyroste v Praze Tróji do září 2013

• Karel Lipovský Reagovat 15.03.2015
    Každá ZZS by měla mít své sídlo, včetně té pražské.. Na jedné straně se občané domáhají stále vyššího komfortu péče, na straně druhé, nejsou ochotni sami nic obětovat. Podle místa z mapy ze zdroje článku je patrné, že budova krom záplav nemůže působit žádný jiný problém ve vybrané lokalitě, neboť rezidenční bydlení je o 1 km dál. Pán místostarosta by měl honit své politické bodíky jinde, tam kde, nebude škodit druhým.
  • Jan Reagovat 18.03.2015
    Tak každý chce sídlit o tom žádná. Jen mi opravdu přijde postavené na hlavu stavět strategicky důležitou budovu těsně za protipovodní zdí (pokud ji stihnou postavit) a modlit se, že voda nebude výš... Jak odolné a připravené bylo metro jsme viděli. V plánu není unibuňka na 5 let... I-kdyby se tam voda nedostala, tak by mne zajímalo jak do té povodňové oblasti se pak dostanou ti klíčoví pracovníci (ZOS...). Takže není to o tom být či nebýt, ale s rozmyslem a ne aby se postavilo a pak stěhovalo ve stylu rádia Svobodné Evropy. Takže pan místostarosta má spíš zdravý selský a záchranářům škodí jiní, na to vemte jed. Btw pro řadové zaměstnance ta budova není. (a ani nevíme jestli se tam počítá i s kuchyňkou o..)