Začal 3. ročník metodického cvičení krizové připravenosti Pražská 155

19.09.2014

Začal 3. ročník metodického cvičení krizové připravenosti Pražská 155

Pražská záchranka rozjela sérii cvičení v rizikových místech

Pražská  záchranná služba v pátek a v sobotu uskuteční sérii cvičení na několika místech v metropoli, jež budou zaměřená na řešení úkolů v místech, která jsou náročná na zásah.

Kde záchranáři konkrétně zasáhnou, však dopředu nezveřejnili kvůli momentu překvapení, řekl ČTK šéf vzdělávacího centra záchranky Alan Ryba.

Podle něho je jedním z hlavních úkolů akce prověření akceschopnosti záchranářů. Ti se zaměří na rizikové objekty, kde hrozí náročnější zásah. Z programu vyplývá, že záchranka chystá zásahy ve škole, hotelu a metru.

„Účastníci budou vystaveni jedné společné a šesti samostatným odborným úlohám. Myšlenkou celé akce je výměna odborných znalostí a zkušeností,“ dodal Ryba.

Zdroj: zdn.cz

Další článek z Prahy

Pražská záchranka přebrala nové sanitní vozy

• olda škorňák Reagovat 26.09.2014
    K článku "Pražská záchranka přebrala nové sanitní vozy" ... sice fajn, sanitky parádní, jenže asi někdo zapomněl (???že by???) na platnou vyhlášku MZd. 296/2012 Sb. Proč všichni ostatní musí toto dodržovat a klucííí s Prahy ee?