ZZS Zlínského kraje zve na Den linky 155

ZZS Zlínského kraje zve na Den linky 155

Text z externího zdroje:

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje pořádá Den linky 155. Akce se uskuteční ve Zlíně v parku před zámkem v termínu, který je dán zcela symbolicky, a to 15. 5. Záchranářskými posádkami a jejich vybavením ožije park od 10 do 16 hodin.

Program slibuje den pro všechny věkové kategorie. Připravena je prohlídka speciálních vozidel i klasické sanitky, díky mobilnímu dispečinku si lidé budou moci zkusit zavolat na tísňovou linku a zkušeným operátorem se nechat navést k první pomoci, odpoledne zahraje kapela Mirečkovi Sekerášé, jejíž členové jsou povětšinou záchranáři. Připravena je i ukázka reálného zásahu zdravotnických posádek.

Tísňová linka 155 představuje nejdůležitější pojítko mezi záchranáři a těmi, co potřebují pomoc. V operačním středisku sedí dispečeři a dispečerky – profesionální zdravotníci, kteří na základě poskytnutých informací rozhodují o vyslání posádek a pomáhají volajícím svými radami při poskytování první pomoci. Prostřednictvím telefonu a svého hlasu tak jsou prvními zdravotníky na místě události a jsou zásadním článkem v řetězci, který směřuje k záchraně lidského života.

Jen za loňský rok zdravotnické operační středisko Zlínského kraje přijalo 99.260 tísňových volání, o rok dřív to bylo ještě o zhruba 5000 víc.

Zdroj: zzszlin.cz