A problémy už začínají! Bulovka nepřijímá pacienty v kritickém stavu, tvrdí záchranáři

13.10.2023

Text z externího zdroje:

Fakultní nemocnice Bulovka přestala ve čtvrtek odpoledne přijímat pacienty v kritickém stavu. Rozvážet je tak musejí záchranáři do jiných pražských nemocnic. Uvedla to ve čtvrtek pozdě v noci mluvčí záchranky Jana Poštová. Omezením pravděpodobně vyústily spory vedení nemocnice se skupinou lékařů ARO a urgentního přijmu. Nemocnice ale tvrdí, že přijímá pacienty bez omezení.

Čti také: Záhadný dopis od odborů popisuje chaos a psychický nátlak na Bulovce. Ředitel to vyvrací. S lékaři jednáme, říká

„Kolem 15:30 jsme od vedení nemocnice dostali informaci, že s okamžitou platností nejsou schopní přijímat pacienty v kritickém stavu,“ řekla včera v deset večer Poštová a dodala: „Jsme nuceni je odklánět do jiných pražských nemocnic.“ Na opatření nemocnice upozornil Deník N.

Půl čtvrtá odpoledne je doba, kdy lékařům, kteří nastoupili v 7 ráno, končí pracovní doba a měl by je někdo střídat. Jinak by nastoupili další službu - přesčasovou. Tu se ale po sporech s vedením Bulovky rozhodlo několik anesteziologů vypovědět k začátku října.

Mluvčí záchranky Poštová Novinkám řekla, že zatím žádné komplikace nenastaly.

„V tuto chvíli přijímá FN Bulovka standardní pacienty bez omezení. S tím, že nás požádali, abychom je o každém pacientovi informovali. Co se týká pacientů vyžadujících intenzivní péči, tak je to zatím bez komplikací,“ řekla Novinkám po 9. hodině ráno s tím, že zatím neví o tom, že by tam takového pacienta museli vézt.

Problém ale může nastat odpoledne a večer. Informovaný zdroj, který si přál zůstat v anonymitě, Novinkám popsal, že první týden anesteziologové služby i přes vypovězení dohod sloužili. Vedení totiž nezajistilo nikoho, kdo by je vystřídal a nechtěli pacienty nechat bez lékařské péče.

Situace ale vyeskalovala a od tohoto týdne už někteří přesčasy sloužit dobrovolně odmítli, tím pádem začíná být problémem vykrýt odpolední a noční služby na urgentu, což tiskový odbor nemocnice nekomentuje.

Více na novinky.cz