Andrej Babiš začne řešit příhraniční spolupráci mezi Zdravotnickými záchrannými službami ČR a SR

01.09.2021

Premiér Andrej Babiš vyzve v nejbližších dnech svůj slovenský protějšek Eduarda Hegera k jednání o vzájemné příhraniční spolupráci mezi Zdravotnickými záchrannými službami ČR a SR. Udělá tak na základě slibu, který dal v prostorách Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje během setkání se zdravotníky a představiteli ZZS ZK, Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně a Krajské hygienické stanice Zlínského kraje.

„Máme z praxe vytipovanou řadu oblastí, ve kterých bychom mohli se slovenskými kolegy úzce spolupracovat. Aby k tomu mohlo dojít, musí se domluvit nejprve vlády obou zemí. Byli bychom za to rádi,“ prohlásil Dorián Pfeifer, náměstek pro léčebnou péči ZZS ZK. „Určitě vyzvu Eduarda Hegera k jednání. Z jejich strany nebude jednoduché, protože vládní koalice na Slovensku má komplikované schvalovací procesy. Ta jednání ale zahájíme,“ ujistil Andrej Babiš.

O setkání s premiérem v prostorách ZZS ZK byl značný zájem, sál byl naplněn do maxima své kapacity.

Zdroj+foto: zzszk.cz