Češka zemřela na řecké pláži, 50 minut čekala na záchranku

Češka zemřela na řecké pláži, 50 minut čekala na záchranku

Text z externího zdroje:

Česká turistka v úterý zkolabovala a následně zemřela na pláži na řeckém ostrově Thasos poté, co čekala zhruba 50 minut na příjezd záchranky, píše řecký tisk. Podle očitých svědků žena ve věku 45 až 50 let zkolabovala na pláži Astridas pár sekund poté, co vylezla z moře.

Čti také: Řečtí záchranáři se brání: Zesnulá Češka čekala na pomoc méně než 50 minut

Sanitka prý přijela na místo 51 minut po zavolání, protože zasahovala na jiném místě na ostrově.

Čtyři rumunští turisté se jí pokusili oživovat a žena měla podle svědků hmatatelný puls po více než 40 minut. Když však na místo dorazila sanitka, bylo už pozdě, informoval web keeptalkinggreece.com. Tělo ženy odvezla záchranka a byla nařízena pitva.

Proti nedostatkům ve zdravotnické službě na ostrově protestovali po úmrtí turistky zástupci zaměstnanců ve zdravotnictví i krajně levicová strana SYRIZA.

Jediná sanitka na ostrově

„Na ostrově jsou čtyři sanitky, z nichž je v provozu jen jedna kvůli nedostatku personálu,“ uvedl zástupce zaměstnanců záchranné služby Kostas Tsitsilikakis.

Podle něj odbory minulý týden jednaly s vedením ostrova, aby byl navýšen počet záchranářů a byla zprovozněna alespoň jedna další sanitka.

Také rumunští turisté následně na facebookové skupině Forum Thassos zveřejnili výzvu tamním úřadům, aby zajistily lepší lékařskou péči.

„Znovu vyzývám místní a vnitrostátní orgány v Řecku, jako jsem tak učinil už v roce 2021, aby zajistily slušné lékařské služby na ostrovech plných turistů. Je neskutečné, že jediná sanitka na ostrově jede 30 kilometrů a 51 minut, aby našla mrtvou,“ citoval z apelu místní web Kavala News.

Zdroj: novinky.cz