Chodec v Praze zemřel po srážce se sanitkou

17.02.2024

Chodec v Praze zemřel po srážce se sanitkou

Text z externího zdroje:

Posádka pražské záchranky, která jela v pátek večer se zapnutými majáky Plzeňskou ulicí v Praze 5, srazila za zatím neznámých okolností chodce. Ten po převozu do nemocnice zemřel.

K nehodě došlo krátce po 22. hodině v Plzeňské ulici ve směru do centra, na úrovni tramvajové zastávky Kotlářka.

„Sanitka, která jela se zapnutými majáky ve směru do centra, se střetla s chodcem. Dechová zkouška u řidiče byla negativní, u chodce nemohla být provedena, proto mu byl odebrán vzorek krve ke zjištění, zda nebyl pod vlivem alkoholu,“ řekl Novinkám policejní mluvčí Jan Daněk.

Na místo kromě policistů zamířilo také několik posádek pražské záchranné služby, včetně inspektora či lékaře. Muži po srážce začali ihned poskytovat první pomoc záchranáři z nabourané sanitky. Ta měla po střetu zdemolovanou pravou přední část a čelní sklo.

Muže pak převezly další posádky záchranky do nemocnice, kde později zemřel.

„Prosíme případné svědky nehody, ať se ozvou na tísňové lince 158,“ doplnil Daněk.

Kvůli vyšetřování nehody byla Plzeňská ulice ve směru do centra na několik hodin uzavřena.

Zdroj: novinky.cz