Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Co vás při práci či studiu ve vztahu k záchranářství trápí?

19.04.2019

Co vás při práci či studiu ve vztahu k záchranářství trápí?

 

 

 

ON-LINE DOTAZNÍK

 

 

 

Kolegyně a kolegové.

 

V nedávné aktualitě ze zasedání vedení KZ ZZS ČR jsem vás mimo jiné informoval, že mottem naší chystané podzimní konference bude, CO NÁS PÁLÍ. Není to ale zdaleka jen o konferenci. Na zmiňovaném zasedání vedení jsme mimo jiné probírali, že bychom měli udělat nějaký průzkum mezi kolegy ze záchranek, mezi kolegy, kteří svoji profesi vykonávají v nemocnicích a v neposlední řadě mezi studenty oboru Zdravotnický záchranář, případně mezi absolventy kvalifikačního studia v oboru Řidič vozidla ZZS.

Nakonec jsme se rozhodli, že vám nebudeme podsouvat žádné otázky k odpovědím, ale že uděláme dotazník/anketu, ve které není jediná otázka. Cokoliv, co vás pálí, můžete napsat výhradně vy sami! Můžete napsat konkrétní body, můžete si ulevit, můžete napsat věci nebo problémy, které jsou z nějakého důvodu důležité právě pro Vás. My potom z těchto vašich námětů a stesků uděláme souhrn, nějaký žebříček pořadí co záchranářskou obec trápí, co nás pálí nejvíce. Tento souhrn bude i vodítkem pro vedení komory, kterou problematikou by se vedení mělo zabývat intenzivněji, kam by mělo upřít svoji pozornost.

Žádáme vás tedy o vyplnění, o spolupráci, abyste pomohli záchranářství v České republice posunout zase o kousek dále.

 

Formulář je anonymní, nicméně pokud se chcete podepsat, můžete.

 

Sigmund

 

 

Komentáře k článku
 • Pavel Novák Reagovat 19.04.2019
  Jsem student 3. ročníku
  Trápí mě povinný rok praxe na oddělení.
  Trápí mě zbytečně výjezdy (tvořili 80% mých výjezdů na praxi, zzs Náchod)
  Trápí mě nedostatečné finanční ohodnocení.
  Trápí mě neexistující navazující studium, které by mělo vliv na práci záchranáře.
  Trápí mě nedostatecna justiční podpora. => každý průšvih se sveze po zachranaroj/lékaři.
  • Vladimír Konrád Reagovat 19.04.2019
   Pavle Nováku, až vyjdete ze školy, absolvujete, budete si myslet že teď všechny zachráníte svými vědomostmi, příjdete do praxe právě na nějaké oddělení JIP/ARO/ Urgent, pak teprv zjistíte kolik vás toho škola nenaučila a věřte, že ještě budete za tuhle praxi rád. Jestliže 80% výjezdů jsou pro vás zbytečné, tak co by jste se naučil prací na ZZS? Odvážet zbytečnosti jako taxikář, to není moc velká zkušenost s medicínou nemyslíte? A není trochu brzo na to, být takhle vypálený, když ještě nemáte dokončenou ani školu? Trochu trpělivosti sakra....
   • Pavel Novák Reagovat 20.04.2019
    Dobrý den, já si nemyslím, že po škole všechny zachraňim svými vědomosti a jsem si vědom že mě rok na aru hodně posune a rozhodně to má své plus. Jen si myslím, že by nebylo špatný mít k tomu menší úvazek na ZZS a ne mít vstup na ZZS zakázán dokud se nesplní onen rok.
    • Kuba Reagovat 24.04.2019
     :) chtěl mít hospodu a neměl rád lidi....
     Co se zamyslet a vybrat si jiné zaměstnání kde nebude rok praxe na oddělení, nebude 80% tvořit zbytečná práce (zde výjedzy) budete dostatečně ohodnocen finančně, bude navazující studium a dostatečná justiční podpora?
 • Jan Pokorný Reagovat 24.04.2019
  Zbytečné výjezdy :) to je jako , kdyby budoucí učitel napsal, že ho štve, že má ve třídě víc dětí jak 15...
  Součástí práce ZZS v Čechách je a bude sociálnní služba občanům, konečně jedna z mediálně hodně aktivních záchranek to sama ústy svého primáře propaguje, čili je naivní čekat nějakou změnu, když ani vedení záchranek není za jedno a politicky je současný systém sloužících oslíků naprosto ideální ... Proč se na těch školách od vstupu neučí, že výjezdy ke stavům, co jsou život ohrožující jen tím, že se dotyčný převáží sanitním vozem do nozokomiálně osídleného prostředí místo toho, aby to pořešil teplým čajem s trochou citronu doma ... - budou do profesní smrti hlavní doména jejich práce... :)
 • Jarda Coufal Reagovat 25.04.2019
  Lepší finanční ohodnocení, s pozdravem student oboru Zdravotnický záchranář.

Copyright © 2021 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.