Ing. Ivana Břenková, místopředsedkyně OSZSP ČR, profesně dehonestuje záchranáře ZZS JMK, kteří nejsou v odborech.

10.02.2017

Podívejte se na záznam tiskové konference, konané u příležitosti vyhlášení stávkové pohotovosti vzhledem k údajně napjaté a neřešené situaci na ZZS JMK, dle odborů zapříčiněné vedením organizace.

Za pozornost stojí mimo další řečnictví přítomných jeho třináctá minuta a projev Ing. Ivany Břeňkové, která je místopředsedkyní zdravotnických odborů. Dehonestuje v něm jihomoravské záchranáře a nabádá občany, ať raději nikdo na jih Moravy nejezdí, kdyby se mu stal nějaký úraz, takže dle ní nemůžete vědět, kdo by vás za zaměstnance záchranky vlastně přijel ošetřit a zdali na tamní záchrance bude vůbec někdo pracovat. To celé zdůvodňuje tím, že podle ní se kraj o situaci na ZZS JMK nestará.

Více, včetně videozáznamu naleznete na modrahvezdazivota.cz

P.S. Musím napsat, že osobně mám se zdravotnickými odbory také veskrze negativní zkušenosti, ať už dříve pod vedením Dr. Schlangera, tak později pod vedením Bc. Žitnikové. Není náhodou, že vždy je u toho Ing. Břeňková. Mimo jiné kdysi také vedení zdravotních odborů napsalo dopis jednotlivě všem zastupitelům ZZS OK s podobnou rétorikou. Stálo v něm, že pokud nebude po jejich a zaměstnavatel neustoupí, tak v kraji dojde k výraznému nárůstu úmrtnosti občanů a návštěvníků Olomouckého kraje. Dále bych zmínil, když Ing. Břeňková i přes písemné upozornění, kde dělá chybu zmrvila Katalog prací, konkrétně popisek k zařazování zaměstnanců dle vykonávané práce, svedla to na jiné!!!

Upozorňuji předem, že jsem zmínil jen tyto dvě kauzy, ke kterým mám do dnešního dne uložené písemnosti a jdou tak velmi lehce doložit, kdyby si náhodou děvčata z doborů dnes už nemohly vzpomenout nebo chtěly má tvrzení rozporovat.