Jihočeši trénují speciální výcvik

08.04.2009

.

Zdravotničtí záchranáři trénují slaňování z vrtulníku

ČESKÉ BUDĚJOVICE: V tomto týdnu pořádají provozovatel vrtulníku Letecké záchranné služby v Českých Budějovicích, společnost Alfa - Helicopter a Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje, speciální výcvik pracovníků jihočeské záchranné služby, zařazených do posádek letecké záchranné služby.

08.04.2009 Aktualizováno 08.04.2009 09:24:25

Cílem je získání kvalifikace člena posádky LZS se zaměřením na slaňování a podvěsy (letecký záchranář). Záměrem výcviku je, aby jihočeská záchranná služba, potažmo Jihočeský kraj, disponovali pracovníky, kteří jsou schopni práce a záchrany s využitím vrtulníku LZS při mimořádných událostech i v případech běžného provozu LZS na území Jihočeského kraje, a to i v místech a oblastech dočasně nepřístupných.

Povodně a zkušenosti pracovníků LZS ukazují, že takovýto výcvik posádek LZS je nejenom potřebný, ale vzhledem k specifikám zásahů LZS také nutný. Kromě pracovníků ZZS JčK se výcviku zúčastní i dva příslušníci Policie ČR, Zásahové jednotky České Budějovice. Důvodem je vzájemná spolupráce základních složek IZS.

Zdroj: katastrofy.com