Jihomoravští záchranáři přivezli ze soutěže Rescue Lesnica zlaté medaile!

24.09.2023

Jihomoravští záchranáři přivezli ze soutěže Rescue Lesnica zlaté medaile!

Text a foto z externího zdroje:

Naši borci excelovali v mezinárodní soutěži záchranářských posádek Rescue Lesnica 2023 a z 20. ročníku tohoto prestižního klání přivezli zlatou medaili. Navíc se stali mistry ve speciální disciplíně, a tou byla kardiopulmonální resuscitace.

Rudolf Hudec, Jaroslav Hradečný a Vojtěch Outlý bojovali s obrovským nasazením a my jim posíláme velkou gratulaci. Mezi soutěžní úkoly patřilo například ošetření pacienta po pádu z výšky, překotný porod ve ztížených podmínkách nebo alergická reakce. Milí kolegové, jsme na vás hrdí, ty poháry vám právem patří.

Rescue Lesnica se koná ve slovenském Ždiaru v místě zvaném Monkova Dolina a je uctěním památky slovenských záchranářů, kteří před několika lety tragicky zahynuli při výkonu své práce.

Zdroj + další fotogalerie: ZZS JMK