KZ ZZS ČR s Ochranou obyvatel

06.10.2008

.
Zkrácené informace ze schůzky s paní Kašparovou

Jednání s tiskovou mluvčí projektu Ochrana obyvatel paní Kateřinou Bouda Kašparovou v Pelhřimově bylo velmi vstřícné a konstruktivní. Záměrem tohoto setkání bylo navázání spolupráce s cílem zkvalitnění informací pro veřejnost v případě mimořádných situací, kdy je nutné reagovat včas a naprosto cíleně.

Zde uvádím několik příkladů konzultované spolupráce:

- Byla domluvena aktivní spolupráce mezi projektem Ochrana obyvatel (dále jen OO) a Komorou záchranářů ZZS ČR (dále jen KZ).

- Za KZ byla přislíbena pomoc ve formě odborných článků a spolupráce na tématech, které se týkají spolupráce složek IZS s laickou veřejností a mimořádnými událostmi a situacemi, se kterými se mohou občané setkat.

- Spolupráce by se taktéž měla týkat první pomoci u akutních stavů prostřednictvím mediální prezentace pro občany.

- Ze strany OO byla přislíbena mediální podpora a propagace KZ, aby se dostala do podvědomí široké veřejnosti, občanů.

- Po vzájemné dohodě s paní tiskovou mluvčí projektu Ochrana obyvatel bude logo tohoto projektu umístěno na server KZ a toto logo bude v interkativní formě. Taktéž bude v interkativní formě logo KZ umístěno na serveru projektu Ochrana obyvatel.

Bc. Radek Benda
viceprezident
KZ ZZS ČR

Ochrana obyvatel spolupracuje s Komorou záchranářů

Projekt Ochrana obyvatel navázal kontakt s Komorou záchranářů. Půjde o spolupráci v oblasti prevence a poskytování odborného znalostního zázemí ze strany Komory pro potřeby projektu Ochrana obyvatel. Memorandum o spolupráci podepsali vedoucí projektu Ochrana obyvatel Zdeněk Rathauský a prezident Komory záchranářů Drahomír Sigmund.

Komora záchranářů je profesní organizace pro nelékařské zdravotnické pracovníky Zdravotnických záchranných služeb v celé ČR. Mimo jiné se věnuje odbornému vzdělávání svých členů a dbá o zvyšování prestiže zdravotnických záchranářů u laické i odborné veřejnosti. Podílí se na pořádání odborných konferencí za účasti předních odborníků z oblasti zdravotnictví, krizové připravenosti apod. Konzultuje s vedením vyšších a vysokých škol potřeby náplně vzdělávání ve studijním oboru zdravotnický záchranář, vykonává též bezplatnou poradenskou činnost pro studenty tohoto oboru. Spolupracuje na legislativě a je součástí pracovní skupiny ve spolupráci s Odborem krizové připravenosti Ministerstva zdravotnictví ČR.
Webová prezentace:www.komorazachranaru.cz

Projekt Ochrana obyvatel vznikl na jaře 2007 za osobní podpory předsedy Poslanecké sněmovny Miloslava Vlčka, generálního ředitele Hasičského záchranného sboru Miroslava Štěpána, senátora Vítězslava Jonáše a dalších odborníků a politiků. Cílem projektu je dostat k široké veřejnosti informace, jak se správně chovat v mimořádných situacích. Za tímto účelem organizuje osvětové kampaně a akce, pořádá odborné semináře a vydává aktuální informační servis CO DĚLAT. Stejný název nese i kapesní rádce, který je od dubna 08
v prodeji po celé ČR.
Webová prezentace: www.ochranaobyvatel.cz