KZOS Pak nový info-systém

02.03.2009

.

Záchranka používá unikátní systém. Vyhne se kolonám a nehodám

Záchranná služba Pardubického kraje používá speciální dopravní systém, díky kterému se vyhne všem nehodám nebo kolonám.

Nemocní či zranění lidé na Pardubicku mají opět o trochu větší šanci, že se k nim rychlá lékařská pomoc dostane včas. Sanitky nebudou na silnicích zdržovat kolony, nehody a další překážky.

Umožní to speciální dopravní systém dispečinku, do nějž policie a hasiči hlásí všechny události na silnicích. Řidiči záchranek tak mohou zvolit bezproblémovou trasu k cíli.

Drahocenný čas, kdy jde o život

Lékaři tím ušetří minuty, ve výjimečných případech až desítky minut, kdy pacient bojuje o život. Zvyšuje se tak šance na jeho záchranu například po dopravní nehodě.

Nový dopravní systém zatím pomáhá jen pardubické záchranné službě. Do konce roku by měl být nainstalován i v dalších krajích České republiky

tv. Nova.cz