Lékař z plzeňské záchranky byl ve službě opilý

20.03.2022

Lékař z plzeňské záchranky byl ve službě opilý

Text z externího zdroje:

Šestatřicetiletého lékaře z plzeňské krajské záchranné služby vyšetřuje policie pro podezření, že byl v práci opilý. Podle informací Práva šlo o denní službu minulou středu na výjezdovém pracovišti v Domažlicích.

Mluvčí záchranné služby Mária Svobodová Právu potvrdila, že u lékaře byl zjištěn alkohol při dechové zkoušce během pravidelné kontroly zaměstnanců. „Okamžitě ho ve službě vystřídal jiný lékař a na místo přivolal policii inspektor provozu,“ doplnila Svobodová.

Podle zjištění Práva nadýchal lékař přes jedno promile, následně se podrobil vyšetření s odběrem krve. Výsledek jejího rozboru potvrdil hodnotu 1,13 promile. Lékaři hrozí obvinění z trestného činu.

Celý text na : novinky.cz

Nedávno jsme v aktualitě Pořád mu padala hlava, popsala pacientka cestu s opilým záchranářem. Toho čeká soud informovali o podobném excesu zdravotnického záchranáře, který se také odehrál na západě republiky.