Na benešovské křižovatce se střetlo RV vozidlo záchranky s osobním autem

Na benešovské křižovatce se střetlo RV vozidlo záchranky s osobním autem

Dva členové posádky vozidla rendez-vous, lékař a záchranář, a také jeden z osobního auta Škoda Octavia se v neděli 15. dubna po osmé hodině ranní lehce zranili při dopravní nehodě na jediné benešovské semafory řízené křižovatce ulic Nová Pražská a Čechova

„Vozidlo záchranné služby jelo podle všeho se zapnutou světelnou a zvukovou výstražnou signalizací a střetlo se na křižovatce se Škodou Octavia. Ta měla jet na zelenou,“ uvedl mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa s tím, že případ zatím není vyřešen a příčiny kolize zjišťují dopravní policisté.

Při karambolu vozidlo ZZS Škoda Yeti následně narazilo do sloupu se světelnou signalizací a převrátilo se na střechu. Na místě proto zasahovali také hasiči HZS Benešov.

„Členové jednotky vyprostili zraněné a další naše vozidlo zabezpečilo havarovaný vůz před vzplanutím,“ uvedl ředitel HZS Benešov Josef Setnička a doplnil, že na kola dostal záchranný vůz hasičský jeřáb.
"Vozidlo rendez-vous se sanitou jely k pacientovi, ale vzhledem k události tam nakonec směřovala náhrada ze Zruče nad Sázavou," doplnila informace mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Zdroj + fotogalerie: benesovsky.denik.cz