Na Slovensku havaroval vrtulník záchranky - LZS Poprad. Čtyři mrtví! Přidán odkaz na obdobnou tragickou nehodu LZS SR z 2. ledna 2006

17.07.2015

Na Slovensku havaroval záchranářský vrtulník, posádka zahynula

Čtyři mrtvé si vyžádala páteční havárie záchranářského vrtulníku ve Slovenském ráji. Televize Markíza informovala, že oběťmi jsou členové posádky z Popradu, kteří letěli na pomoc pětiletému pacientovi.

VideoHrdinovia, ktorí zahynuli pri páde záchranárskeho vrtuľníka

Vrtulník měl zavadit o elektrické vedení a zřítit se do vody nedaleko Klášterní rokliny.

„Na místě zahynuli čtyři lidé,“ upřesnil později původní informaci o třech mrtvých mluvčí záchranářů Boris Chmel.

Agentura SITA uvedla, že zemřeli pilot, záchranář a pětiletý pacient.

Na místo neštěstí dorazili jako první horští záchranáři. Do Slovenského ráje směřuje i slovenský ministr zdravotnictví Viliam Čislák

Foto: TV MARKIZA

FOTO: Operační středisko záchranné zdravotní služby SR

Zdroj: novinky.cz

Podobná nehoha LZS na Slovensku se stala 2. ledna 2006, podrobnosti ZDE

V Slovenskom raji sa zrútil záchranársky vrtuľník: Posádka neprežila, štyria mŕtvi!

SLOVENSKÝ RAJ – Podľa informácií portálu tvnoviny.sk sa v Slovenskom raji zrútil záchranársky vrtuľník. Posádka z Popradu neprežila. Nehoda si vyžiadala štyroch mŕtvych, potvrdila šéfka komunikácie ministerstva zdravotníctva Zuzana Čižmáriková.

Máte bližšie informácie o tragédii, fotografie či videá z miesta nehody? Napíšte nám na adresu tipy@topky.sk.

Vrtuľník podľa informácií televízie Markíza zasahoval pri záchrane malého chlapca. Padol do vody neďaleko Kláštoriska na prielome Hornádu. Ide o ťažko prístupný terén. Na miesto nešťastia smeruje minister zdravotníctva Viliam Čislák aj vrtuľník ministerstva vnútra.

"Na mieste zahynuli štyria záchranári," potvrdil pre portál Boris Chmel, hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Ide o pilota, lekára a záchranára-operátora a šéfa horských záchranárov v Slovenskom raji

Riaditeľ Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru Košice Jozef Fedorčák uviedol, že haváriu im nahlásili krátko po 18:30. Podľa doterajších informácií vrtuľník sa zachytil o elektrické vedenie a zrútil sa z výšky 50 metrov. Na mieste stále zasahujú záchranné zložky.

S odstraňovaním následkov nehody pomôže aj letka ministerstva vnútra, pre TASR potvrdil riaditeľ tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra Ivan Netík. "Najnovšie informácie hovoria o tom, že muži sú vo vraku zmasakrovaní. Hasiči ich budú musieť z vraku vystrihávať. Vrtuľníkom tak budú musieť priviezť hydrauliku a svetlá, aby si mali čím svetiť. Akcia totiž potrvá niekoľko hodín," píšu tvnoviny.sk

Podľa čitateľa Topiek sa tragédia odohrala pri obci Hrabušice."Vrtuľník spadol na elektrické vedenie. Spôsobilo to výpadok prúdu v celej obci a celej turistickej časti Podlesok. Práve zasahujú hasiči a horská záchranná služba a dve autá polície," informoval nás čitateľ krátko po siedmej hodine.

Stroj patril spoločnosti ATE, ktorá prevádzkuje sedem staníc Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby, a to v Bratislave, Nitre, Trenčíne, Žiline, Banskej Bystrici, Poprade i Košiciach.

Zdroj: topky.sk

Podobné nehody: