Nehoda Asociace Samaritánů ČR

27.01.2007

.
NOVÁ VES: Kamión havaroval do zadní části sanitky záchranné služby v pátek u obce Nová Ves na Mělnicku. Záchranáři Asociace Samaritánů ČR se právě vraceli zpět na stanoviště po předání pacienta v mělnické nemocnici. Tři lidé utrpěli vážná zranění.

27.01.2007 Aktualizováno 27.01.2007 09:48:13

Sanitka byla po nárazu kamiónu odhozena před protijedoucí osobní automobil, se kterým se následně čelně střetla. Při nehodě byli vážně zraněni řidič, sestřička ze sanitního vozu a řidič osobního automobilu. Na místo byla vyslána Letecká záchranná služba z Prahy.
„Řidič sanitky utrpěl otřes mozku, plošné oděrky na čele a popáleninu pravého předloktí. Sestřička má těžký otřes mozku, zhmoždění hrudníku a břicha a poraněnou dolní končetinu v koleni. Oba byli převezení záchrannou službou do nemocnice ve Slaném.“ řekla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.
Řidiče osobního automobilu museli z havarovaného vozidla vyprostit přivolaní hasiči, neboť zůstal ve voze zaklíněn. Muž utrpěl otevřenou frakturu levé horní končetiny a otřes mozku. Do nemocnice jej transportoval vrtulník.

Zdroj : Katastrofy.com