Nehoda sanitky RLP Sčk na D- 5

13.04.2008

.

Sanitku u nehody smetlo auto, sedm zraněných, jeden mrtvý

RUDNÁ: Tragická nehoda se stala v sobotu kolem páté hodině odpoledne na dálnici D5 u Rudné u Prahy. Původně tam havarovala dvě auta. Na místo během chvíle dorazila sanitka, kterou smetlo okolo projíždějící auto. Posádka vozu byla v době střetu uvnitř a všichni byli vážně zraněni. Na místě dvou nehod zemřel jeden člověk a sedm lidí bylo zraněno.

12.04.2008 Aktualizováno 12.04.2008 21:49:30

Rychlá lékařská pomoc z Rudné vyjela k nehodě v 17:11. „Při příjezdu záchranné služby na místo události narazilo kolemjedoucí auto do sanitního vozu. Naši záchranáři byli v době střetu ještě ve voze a všichni utrpěli zranění. V době nárazu nebyl v sanitním voze žádný pacient. Lékař měl poranění hlavy a zad, zdravotní sestra s řidičem utrpěli zhmoždění břicha. Celkem bylo při obou dopravních nehodách zraněno sedm osob a jedna osoba na místě zemřela,“ řekla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Na místo dorazily posily záchranářů ze Zbraslavi, Hořovic a Prahy, a také vrtulník. Celkem bylo na místě šest sanitek se třemi lékaři.

Ač zranění, přesto pomáhali

„Naši poranění záchranáři se do příjezdu ostatních sanitních vozů snažili pomáhat ostatním zraněným,“ řekla mluvčí. Na místě zasahovali hasiči i policisté. Celkem bylo zraněno sedm lidí. Zemřel jeden člověk, dvě osoby utrpěly těžká zranění. Pětapadesátiletého muže s mnohačetnými zraněními přepravil vrtulník v kritickém stavu do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

Další čtyřiadvacetiletý muž byl ve vážném stavu přepraven sanitkou do motolské nemocnice v Praze. Muž musel být připojen na umělou plicní ventilaci. Mezi dalšími zraněnými byla jednadvacetiletá žena se zraněnýma nohama a pohmožděninami hrudníku.

Zhmožděniny břicha utrpěla zdravotní sestra z nabourané sanitky. Také byla převezena do nemocnice v Motole. Zhmožděniny břicha utrpěl i řidič sanitky, odvezen byl na chirurgii do nemocnice v Kladně.

Ve střešovické nemocnici skončili i dva muži. Jedním z nich byl řidič havarované sanitky, jenž utrpěl zhmožděniny zad a možný otřes mozku. Druhý byl muž z jednoho z havarovaných vozidel, utrpěl poranění hlavy. Nehody jsou v šetření policie.

Zdroj: ZZS Středočeského kraje

Video : TV - NOVA

Černý víkend pokračuje tragickou nehodou sanitky na D5

Již čtvrtou sobotní oběť si vyžádala další dopravní nehoda na tuzemských silnicích. Na dálnici D5 se kolem 17. hodiny před Prahou poblíž Rudné srazila dvě auta. Po příjezdu sanitky došlo opět k tragédii, když do záchranářů naboural kolemjedoucí vůz. Na místě nehod zůstal jeden mrtvý a sedm zraněných. Novinkám to potvrdil Pavel Truxa z policejní Správy Středočeského kraje.

12. 4. 2008 15:32 - 12. 4. 2008 20:55 Aktualizováno -DOMAŽLICE/BORKOVANY

Truxa Novinkám řekl, že na dálnici kousek za Prahou směrem na Plzeň původně havarovala dvě auta. Na místo vyrazila sanitka, ale s ní se následně srazil další vůz. Na místě zemřel jeden člověk a další čtyři měli být zraněni.

"V 17:11 jsme tam vyjížděli a v 17:20 jsme měli hlášení o nehodě sanitky," řekla Novinkám mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková. Kvůli těmto nehodám museli záchranáři povolat posily, celkem tak na dálnici zasahovalo šest sanitek, které ošetřily sedm raněných, včetně lékaře, sestřičky a řidiče sanitky.

"Lékař má otřes mozku a řidič se sestřičkou poranění břicha," dodala Janečková. Úmrtí se týkalo první nehody, kde byli i dva lidé těžce zraněni.

Dálnice byla kvůli příletu vrtulníku záchranné služby kolem 18. hodiny uzavřena. "Po jeho odletu byla opět v obou směrech částečně průjezdná," řekl Truxa.

Zdroj : seznam.cz