Nesmířil se svým novým postavením na ZZS a odchází do Německa

Nesmířil se svým novým postavením na ZZS a odchází do Německa

Lékař a zastupitel TOP 09 Havlík
odchází do Německa

Sedm let byl primářem jihlavské záchranné služby. Pak však neuspěl ve vypsaném výběrovém řízení. Zkušeného záchranáře nahradil gynekolog s čtyřletou praxí. Lékař záchranky Miroslav Havlík odchází i ze zastupitelstva. Bude pracovat v německé nemocnici.

Muže, který dlouho býval výraznou tváří Zdravotnické záchranné služby, zklamalo loni výběrové řízení kraje. Ucházel se o pozici primáře záchranné služby, ale neuspěl. Aby bylo výběrové řízení obnoveno, vznikla v Jihlavě i petice, ale rozhodnutí kraje jako zřizovatele záchranky to nezměnilo.

Havlík už tehdy řekl, že uvažuje o změně pracoviště. K té dojde v lednu 2013. "Rozhodl jsem se po těch událostech na záchrance odejít. Měl jsem nabídky z tuzemska i ze zahraničí. Budu pracovat pro jedno nemocniční zařízení v Německu," uvedl Havlík.

Bude pracovat dále jako lékař na ARO a urgentním příjmu i jako záchranář. Pokud jde o post v jihlavském zastupitelstvu, tak Havlík řekl, že si váží silného mandátu od veřejnosti, který dostal ve volbách v roce 2010. "Ale jsem nucen nastoupit na jiné pracoviště. Abdikaci v zastupitelstvu podávám k 31. prosinci 2012," potvrdil lékař a také zastupitel za TOP 09.

"Doufám, že ještě bude šance vrátit lidem tu podporu, kterou mi ve volbách dali," řekl Havlík.
Havlík byl "skokanem" ze čtrnáctého místa kandidátky TOP 09. Dostal 1 683 preferenčních hlasů.

Mladá fronta DNES

Zdroj: tribune.cz