Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

O uvolněné místo ředitele ZZS HMP se bude ucházet čtrnáct zájemců. Na volné místo ředitele se přihlásil i odvolaný MUDr. Zdeněk Schwarz

05.06.2015

O uvolněné místo ředitele ZZS HMP se bude ucházet čtrnáct zájemců. Na volné místo ředitele se přihlásil i odvolaný MUDr. Zdeněk Schwarz

 O funkci ředitele pražské záchranky se uchází 14 lidí

 

O funkci ředitele pražské záchranky místo odvolaného Zdeňka Schwarze se uchází 14 lidí. Obálky s přihláškami do výběrového řízení bude komise otevírat v pondělí. Schwarz odmítl sdělit, jestli se přihlásil.

 

ČTK to řekla mluvčí magistrátu Petra Hrubá. Schwarz ČTK odmítl sdělit, jestli se přihlásil. Městská rada ho odvolala v polovině května kvůli sporům s odbory a zaměstnanci, ve funkci skončí ke 30. červnu.

Podle auditu, který si Praha nechala vypracovat, řídil Schwarz záchranku autoritativně a vázla komunikace mezi vedením a zaměstnanci. Po jeho odchodu více než rok volala jejich část v čele s odbory. Letos v lednu vyhlásily stávkovou pohotovost, kterou podpořilo 170 ze 450 zaměstnanců záchranné služby. Ředitel pochybení opakovaně odmítl. Své odvolání z funkce označil za důsledek šikany ze strany odborů.

Radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO) odchod Schwarze minulý týden odůvodnil tím, že ani ředitel, ani odboráři nebyli přístupni kompromisu a nechtěli přijmout mediátora, který by řešil vleklé spory uvnitř pražské záchranky. Výměna ředitele tak byla nejlepší cestou k uklidnění sporů, uvedl Lacko.

Schwarz audit zadaný vedením Prahy označil za vyhozené peníze. Audit nebyl nutný, protože všechny potřebné informace záchranná služba zřizovateli předává, uvedl.

ČTK

Související články:

Odvolaný šéf pražské záchranky se znovu hlásí do jejího čela

Ředitel pražské záchranky odvolán

Záchranka je jako manželka

Nedal nám šanci uhnout

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.