Opilý a agresivní pacient ukopl ve vozidle ZZS lineární dávkovač

26.03.2010

Opilý a agresivní pacient ukopl ve vozidle ZZS  lineární dávkovač

Další napadení záchranářů (Lysá nad Labem)

Záchranná služba byla v devět hodin večer volána k intoxikaci alkoholem u jednačtyřicetiletého muže v Lysé nad Labem. Pacient si v opilosti způsobil úraz v obličeji a záchranáři u něj měli podezření na zlomený nos. Chtěli pacienta ošetřit a transportovat do nemocnice.

Už během zásahu pacient odmítl spolupracovat, byl agresivní a záchranáře slovně napadal. Na pomoc záchranáři proto přivolali policii, která po celou dobu zásahu byla přítomná. Záchranáři z Lysé nad Labem pacienta ošetřili a naložili do sanitního vozu.

Ten se však odpoutal z lehátka a začal kolem sebe kopat a ukopl část přístroje sanitního vozu. Poškozený přístroj byl lineární dávkovač (infuzní pumpa na dávkování léků pacientovi) zhruba v hodnotě 30 000 Kč.

Zasáhnout musela policie, za jejího dohledu byl pak muž převezen k dalšímu ošetření do nemocnice v Nymburce. Nikdo z dvoučlenné posádky záchranné služby (sestra a řidič) nebyl zraněn.

Záchranáři poškozený přístroj již převezli ke kontrole, kde se zjistí zda přístroj půjde opravit a kde bude i vyčíslená škoda. Tu pak záchranná služba chce vymáhat na útočníkovi.

Autor: Tereza Janečková

Zdroj: ZZs Sčk