Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Osm nových sanitek pro ZZS Moravskoslezského karaje

18.12.2009

Osm nových sanitek pro ZZS Moravskoslezského karaje

Osmička nových sanitek ve službách záchranářů
SEVERNÍ MORAVA: Územní středisko záchranné služby Moravskoslezského kraje převzalo v těchto dnech do užívání osm nových sanitních vozidel. Ta začnou v nejbližší době sloužit pacientům v několika regionech našeho kraje.

17.12.2009

V Ostravě přibude automobil Mercedes-Benz Sprinter, který bude vyjíždět jako vozidlo rychlé lékařské pomoci. Do Havířova (okres Karviná) zamířil VW Transporter s pohonem na dvě kola, který nalezne své uplatnění coby prostředek posádky rychlé zdravotnické pomoci.

Dalších pět speciálů stejné značky je v úpravě 4x4, jež umožňuje i provoz v náročnějších podmínkách. Používat je začnou vždy po jednom záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm (okres Nový Jičín), Bruntále a na Frýdecko-Místecku.

Dvě vozidla jsou určena pro Opavsko, a to na výjezdová stanoviště ve Vítkově a Hlučíně. Pro potřeby tzv. setkávacího systému (rendez-vous), kdy vyjíždí lékař k pacientům osobním vozidlem, bude sloužit vozidlo Nissan X-Trail.

Všechna vozidla jsou vybavena novými defibrilátory i přístroji pro umělou ventilaci pacientů (dýchači), je zde i transportní technika – multifunkční nosítka, transportní křesla, atd. Pro komfort pacientů je kupříkladu samozřejmá také klimatizace. Sanitky budou jezdit v tradičním žlutém provedení s reflexními pruhy.

Finanční hodnota nových sanitních vozidel činí bezmála 22 miliónů korun.

Zdroj: ZZS Moravskoslezského kraje Autor: Lukáš Humpl
katastrofy.com
Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.