Pacient napadl tři záchranáře

11.05.2009

.

Pacient napadl a zranil tři záchranáře

KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY: Po desáté hodině v noci na pondělí byli středočeští záchranáři z Kostelce nad Černými lesy voláni ke zraněnému muži v nedaleké chatové oblasti. Na linku 155 volal muž, který tvrdil, že se u něj neznámý zraněný muž domáhá zavolání záchranné služby a že zraněný má poraněnou ruku a začíná být agresivní.

11.05.2009 Aktualizováno 11.05.2009 09:49:26

Zdravotnické operační středisko zažádalo o asistenci policii, která však v tu chvíli vyjížděla k jinému, závažnějšímu případu. Do příjezdu záchranné služby zraněný muž z místa odešel a záchranáři jej museli hledat.

Zraněného, který byl zřejmě pod značným vlivem alkoholu, po chvíli nalezli ležícího v přikopu u cesty. Lékař u muže konstatoval drobnou tržnou ránu ruky a měl podezření na pohmoždění hrudníku. Muž byl po celou dobu vyšetřování a ošetřování na záchranáře hrubý, slovně je napadal a byl agresivní.

Po ošetření pacienta se záchranáři rozhodli, že jej transportují na chirurgickou ambulanci do Říčan. Během cesty do nemocnice se pacient odpoutal z lehátka a fyzicky napadl zdravotní sestru, která u něho seděla v zadní časti sanitního vozu.

Řidička zastavila sanitní vůz a s lékařem šli kolegyni pomoci a zavolali policii. Pacient všechny tři členy posádky napadal a hrozilo, že zničí zařízení v zástavbě sanitního vozu. Do příjezdu policie se záchranářům muže podařilo udržet a zklidnit a za její asistence ho transportovali do říčanské nemocnice na chirurgickou ambulanci.

Všichni tři členové posádky - lékař, sestra i řidička utrpěli ve snaze zklidnit pacienta četné pohmožděniny a hematomy a museli být rovněž v nemocnici vyšetřeni a ošetřeni. U výjezdové sestry a lékaře musela být navíc vyloučena zlomenina ruky a jedna ze záchranářek utrpěla zhmoždění kolene.

I přes traumatizující zkušenost, se členové posádky rozhodli, že nechtějí být ve zbytku služby nahrazeni a noční směnu doslouží.

Zdroj: katasrtofy.com

Dotazník o napadení ZZS