Pacient pri prevoze ukradol sanitku, so zapnutými majákmi sa rútil po diaľnici

28.08.2023

Pacient pri prevoze ukradol sanitku, so zapnutými majákmi sa rútil po diaľnici

Text z externího zdroje:

V Banskej Bystrici došlo v sobotu 26. 8. popoludní ku kuróznej udalosti, pri ktorej bol potrebný aj zásah policajtov. Počas prevozu z psychiatrickej kliniky sa totiž pacient zmocnil sanitky a so zapnutými majákmi sa rútil po diaľnici.

"Počas prevozu sa pacient začal v sanitke správať agresívne. Dostal sa z bezpečnostných popruhov a ohrozoval zdravotníčku. Tá v obave o svoje zdravie požiadala vodiča, aby zastavil," informovali banskobystrickí policajti s tým, že obaja zdravotníci urýchlene opustili vozidlo, čo pacient využil.

"Sadol si na miesto vodiča a s otvorenými dverami a zapnutými majákmi sa rútil po diaľnici smerom na Zvolen," priblížili ochrancovia zákona.

Na zjazde z diaľnice už na sanitku, za volantom ktorej sedel pacient, čakali policajti z Obvodného oddelenia Sliač.

"Hliadke sa vozidlo podarilo zastaviť a samozvaného agresívneho vodiča záchranky spacifikovali, čím definitívne ukončili jeho jazdu," dodali policajti.

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie pre neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla.

Zdroj: mybystrica.sme.sk