Padlo obvinenie! Záchranár bol agresívny už v minulosti: Dcéru má v rovnakom veku ako bola jeho obeť!

16.09.2023

Text z externího zdroje:

BRATISLAVA – Prípad, z ktorého sa Slovensko nevie spamätať. Soňa, ktorá cestovala nočným spojom, bola unesená a takmer 26 hodín nezvestná. Polícii sa však útočníka podarilo vo štvrtok odchytiť. Informácie, ktoré vyplávali na povrch sú naozaj desivé. Od konania svojho kolegu a zamestnanca sa Záchranná zdravotná služba Bratislava dištancuje.

Čti také: Mladou studentku měl omámit a znásilnit bratislavský záchranář

Aktualizované 19:45 V prípade padlo obvinenie. Obvineným je 54-ročný muž, záchranár z bratislavskej mestskej časti Vajnory. "Vyšetrovatelia ho vinia zo zločinu znásilnenia závažnejším spôsobom konania. 54-ročnému Ivovi P. za to hrozí 15 rokov za mrežami," informuje TV JOJ. Najbližšie hodiny bude opäť vypočúvaný, tentokrát už ako obvinený. Podľa informácií TV JOJ mal byť poslednú dobu extrémne podráždený. Kolegovia si však mysleli, že je to z dôvodu, že veľa pracoval. Pár dní pred únosom si vzal osobné voľno.

Aktualizované 19:30 Podľa informácii z webu tvnoviny.sk mal byť podozrivý agresívny už v minulosti. Uviedla to jeho bývalá partnerka. Pre zachovanie vlastnej bezpečnosti je však jej meno v utajení. Problémy jej robil näjma v prípade, keď mu nedala peniaze na hazard. Zadržaný muž je rozvedený, má dve deti, jeho dcéra je vo veku zmiznutej študentky VŠMU, ktorú znásilnil. Kriminalisti čakajú na výsledky DNA testov.

Aktualizované 15:30 "Toto konanie odsudzujeme, ale, žiaľ, ako zamestnávateľ nevieme nijako ovplyvniť, keďže sa udialo v čase osobného voľna podozrivého," uviedla ZZS. Zároveň sa ohradzuje voči tvrdeniam médií, že v ZZS Bratislava zmizli opiáty. Ako ZZS priblížila, v rámci vykonaných kontrol na všetkých staniciach ZZS Bratislava sa zistila nezrovnalosť v počte psychotropných látok len na jednej stanici. "Po tomto zistení bolo podané trestné oznámenie na neznámeho páchateľa," doplnila ZZS. Na webe tvnoviny.sk informujú, že podozrivého previezli dnes 15.9: napoludnie do rodičovského domu na bratislavskej Kolibe. Muž si po príchode zakrýval tvár a neodpovedal na otázky.

Aktualizované 09:20 Podľa informácií z TV Markíza sa s podozrivým v prípade zmiznutia a znásilnenia študentky VŠMU objavili kriminalisti v mestskej časti Bratislava Vajnory približne o 22:00 hodine. Podozrivý záchranár bol s putami na rukách a v bielom zdravotníckom ochrannom overale. V prítomnosti podozrivého prehľadávali jeho skrinku, ktorá bola do príchodu kriminálky zapečatená. Na RZP Vajnory 1 a Vajnory 2 sa zdržali približne pol hodinu.

Více na topky.sk