Pojištění právní ochrany 2009

15.01.2009

.
Dne 9.12.2007 jsme v aktualitě informovali o možnosti sjednání výhodnějšího pojištění právní ochrany u pojišťovny D.A.S., pro členy KZ ZZS ČR. Zástupci pojišťovny byli jako hosté i na III. Sněmu KZ ZZS ČR, kde celou problematiku delegátům ve své prezentaci vysvětlili a zájemcům o tento druh pojištění zodpověděli přímo na místě jejich vznesené dotazy. Spousta členů možnosti využila.
Možnost výhodnějšího sjednání pojištění pro řádné členy KZ ZZS ČR stále platí, ale ceny na rok 2009 pro nové pojištěnce jsou již o poznání vyšší. Níže vám otiskuji výňatek z dopisu od zástupců Pojišťovny právní ochrany D.A.S., který mi na KZ ZZS ČR zaslali.

D.A.S. pojišťovna vstoupila do roku 2009 s novými tarify, o kterých si Vás dále dovolím informovat.
Použiji členění, tak jak bylo zavedeno v lednu 2008.

1) Záchranář nebo Operátor ZOS
- Právní ochrana v oblasti pracovního práva – pojistné zůstává beze
změny, tj. 1.500,- Kč ročně

2) Řidič vozidla ZZS
- Právní ochrana v oblasti řízení motorových vozidel – nové pojistné
činí 1.300,- Kč ročně

3) Záchranář + Řidič (kombinace bodu 1. a 2.)
- Kombinace právní ochrany v oblasti pracovního práva a v oblasti řízení motorových vozidel – nové pojistné je 2.300,- Kč ročně

Dále došlo k významnému rozšíření rozsahu právní ochrany. Nově budou uhrazeny znalecké posudky, v těch případech, kdy jejich zpracování bude vhodné pro efektivní prosazení oprávněných zájmů pojištěné osoby při mimosoudním vyřizování věci (např. při ověřování vyhlídek na úspěch, stanovení výše škody, znalec z oboru dopravy, lékařství apod.).

Na otázku, zda je poskytován bonus za bezeškodní průběh pojištění, odpovídám že ne, a současně však není uplatňován malus – navýšení pojistného za nepříznivý škodní průběh.

Pro úplnost dodávám, že na základní ceny poskytne naše obchodní zastoupení 10 % slevu, tak jako v minulém roce.

Těším se na další spolupráci a jsem s pozdravem

Martin Severin
Omega 95, s.r.o.
obchodní zastoupení
D.A.S. pojišťovna právní ochrany, a.s.

kancelář: Klapálkova 3133/6,149 00 Praha 4
Skype: daspoj