Policie už svoji ostudu měla, teď BMW na půl roku půjčilo šest elektromobilů záchrance

03.11.2017

Tuzemské zastoupení BMW bezplatně zapůjčilo šest elektromobilů i3 do půlročního užívání českých záchranných služeb. Automobily mají limit 9000 najetých kilometrů, po půl roce jej zdravotníci musí vrátit zpátky.

České zastoupení mnichovské automobilky už v podobném duchu zapůjčilo 11 modelů i3 Policii ČR. BMW i3 určená pro zdravotníky budou působit v Praze, Brně, Hradci Králové, v Ostravě a ve Zlíně. Ze šesti poskytnutých vozidel jsou dvě čistě elektrická (200 km) a čtyři s prodlužovačem dojezdu ve formě spalovacího motoru (dojezd 350 km).

BMW i3 je poháněno výhradně elektromotorem; zajímavostí je, že jeho váha je pouhých 50 kilogramů. Nejvyšší výkon činí 125 kW/170 k a točivý moment 250 Nm, který se přenáší přes jednostupňovou převodovku na zadní kola. Jako zdroj energie slouží lithium-iontový akumulátor umístěný v podlaze.

Maximum točivého momentu je k dispozici od nulových otáček a razance, s jakou BMW i3 zrychluje do nějakých 100 km/h, je fantastická. Nejvyšší rychlost je omezena při 150 km/h a při zrychlení 0–65 km/h je i3 rychlejší než sportovní model M3. Další informace najdete v našem redakčním testu.

Zdroj: m.novinky.cz

Zpráva z FB ZZS KHK:

Ředitel ZZS KHK MUDr. Jiří Mašek převzal dnes od regionálního zástupce BMW firmy Stratos Auto zcela nový elektromobil BMW i3. Firma jej zdarma zapůjčila záchranářům k otestování na dobu půl roku.

• Jan Pokorný Reagovat 03.11.2017
    Tak zrovna nástavba pomůcek do interiéru není úplně levná zálažitost a bez ní to do ostrého provozu asi nemůže a že by se s tím někdo dělal na 9000Km, no i když v Čechách... Takže si v tom povozí zadnici nejspíše nějací ředitelé a referenti.... Moc nevím k čemu to je, když výběrová řízení mají vítěze stejně dané dopředu a reklama pro ty co na BMW mají ??? Nějaká sociální spodina jako je ZS či PČR to ty lidi z jiné dimenze asi moc neosloví :) Tak třeba doufají, že se to postupně rozbije na pojistku... nakonec to dostanou na otestování dobráci.