Posádka ZZS se chovala eticky !

01.02.2007

.
V úterních médiích se v souvislosti s nedělní sebevraždou známého hudebního skladatele Karla Svobody objevily spekulace, že někdo ze záchranářů či zasahujících policistů prodal médiím fotografie zesnulého muže. Středočeská záchranná služba k tomuto vydala prostřednictvím své mluvčí následující informaci:

30.01.2007 Aktualizováno 30.01.2007 15:06:56

„Na místě nedělního zásahu v Jevanech u tragické smrti Karla Svobody naše přivolaná posádka rychlé lékařské služby z Kostelce nad Černými lesy nepořizovala, tedy ani neposkytovala ke zveřejnění, fotografické snímky. Podle slov výjezdového lékaře, který byl na místě, pouze zemřelého prohlédli, konstatovali smrt a poté čekali v sanitním voze na příjezd soudního lékaře,“ uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Zdroj: Katastrofy.com, ZZS Středočeského kraje