Přibyslav - další ze třech nově plánovaných stanovišť už funguje

Přibyslav - další ze třech nově plánovaných stanovišť už funguje

Nová záchranka znatelně zrychlila
dostupnost první pomoci

Výrazné zlepšení kvality přednemocniční neodkladné péče o pacienty a rychlost zásahů. To je podle primáře Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina Miroslava Havlíka výsledkem vybudování nového výjezdového střediska ZZS v Přibyslavi.

„Vybudování nového stanoviště mělo svoje opodstatnění, už s ohledem na předepsaný limit dojezdových časů,“ konstatuje primář s tím, že konkrétní počty výjezdů za měsíc zatím neprováděl. Na stanovišti, které je bez lékaře, pracují dva členové zdravotnického týmu, řidič a zkušený záchranář, kteří ale v případě nutnosti dokážou zajistit rychle i lékařskou pomoc. Pracovníci přibyslavského střediska nejsou podle primáře žádní nováčci, většina z nich má za sebou léta zdravotnické praxe, například na záchranné stanici v Ledči nad Sázavou.

Zdroj. zdn.cz