Ředitel Mašek začal jednat o svém setrvání v čele záchranky

24.10.2017

Ředitel Mašek začal jednat o svém setrvání v čele záchranky

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Jiří Mašek, který se za hnutí ANO dostal do Sněmovny, dává přednost poslaneckému mandátu před vedením záchranky. Včera o svém setrvání ve funkci jednal s náměstkem hejtmana pro zdravotnictví Alešem Cabicarem (TOP 09).

„Prioritou je pro mě v tuto chvíli poslanecký mandát. Trvat na funkci ředitele nebudu. Pokud to bude ale možné, rád bych práci na záchrance a ve Sněmovně skloubil,“ řekl Mašek, který se do Sněmovny dostal díky preferenčním hlasům.

Podle Cabicara se na toto téma setkal s Maškem poprvé a jednání budou pokračovat i v příštích dnech. „Proběhlo první sezení s panem Maškem na toto téma, protože skutečnost, že získal poslanecký mandát věc posouvá. Sám mě vyhledal. Vést záchrannou službu je velmi časově náročné. V tuto chvíli předpokládám, že během 14 dnů se posuneme k dalším variantám řešení,“ uvedl Cabicar.

Maškovo působení v čele záchranky ocenil. „Pod jeho vedením se podařilo vybudovat v Královéhradeckém kraji jednu z nejprogresivnějších záchranných služeb v republice. Druhou věcí je časová slučitelnost s prací ve Sněmovně. To si ale musí vyhodnotit on sám. Dlouhodobě zastávám názor, že kumulovat funkce je velice složité. Vždy jsem byl odmítavý k tomu, když třeba starosta sedí na více postech,“ uvedl Cabicar.

Loni na podzim se Mašek po úspěchu v krajských volbách vzdal svého mandátu v krajském zastupitelstvu, protože zákon mu neumožňoval být zastupitelem a zároveň ředitelem příspěvkové organizace zřizované krajem. Současná situace je ale jiná.

„Neslučitelnost s funkcí tady v tomto případě není,“ uvedl Mašek, který kandidoval na šestém místě.

Kromě Maška se za ANO v Královéhradeckém kraji stal poslancem i majitel největší české textilky Juta a senátor Jiří Hlavatý, kterému senátorský mandát tím zanikne. Dalšími poslanci za ANO budou jednička kandidátky Klára Dostálová, z druhého místa kandidující lékař a dosavadní poslanec Pavel Plzák a ze třetího místa kandidující místostarosta Dobrušky Petr Sadovský.

Zdroj: zdn.cz