Ředitel MUDr. Z. Kubr byl odvolán

.

Kraj odvolal ředitele záchranky

Publikováno dne: 5.8.2009, Zdroj: DNES

Téměř ze dne na den přijde o ředitele krajská zdravotnická záchranná služba. Rada Libereckého kraje včera z postu sesadila Zdeňka Kubra z ODS. Kraj vede ČSSD, Strana pro otevřenou společnost a KSČM. Kubr naznačil, že za jeho odvoláním je politika.

Podle důvodové zprávy radní Kubrovi vytýkají údajně neefektivní a nehospodárnou práci záchranné služby. "Dlouhodobá nespokojenost s prací pana Kubra je především v koncepční stránce řízení záchranné služby," řekl pouze hejtman Stanislav Eichler.

"S důvody odvolání nesouhlasím. Neměl jsem za tři čtvrtě roku, co je ČSSD ve vedení kraje, možnost se hájit, protože mi výhrady tři čtvrtě roku nikdo neřekl," reagoval Kubr. "Hospodaříme s výsledkem plus deset milionů za první pololetí. Nemáme žádné problémy, ať existenční nebo finanční, nemáme stížnosti pacientů. Nemohu to dávat do jiné než politické souvislosti."

Pavel Novák, krajský radní pro oblast zdravotnictví, chce jinou koncepci záchranné služby než Kubr. Novák současně vyloučil zásadní nebo hrubé chyby ředitele. "Jsou tam systémové nedostatky. Pro mě je důležitá spolupráce, menší zátěž operačních středisek a lepší komunikace s ostatními zdravotnickými zařízeními."

Ředitel ve své funkci skončí již 10. srpna. Dočasně povede záchranku v kraji lékař z České Lípy Michal Havlíček.

DNES

Zdroj: zdn.cz