Reportáž, jak funguje zdravotnická záchranná služba na letišti v Ruzyni

29.03.2012

Reportáž, jak funguje zdravotnická záchranná služba na letišti v Ruzyni

Záchranná služba na ruzyňském letišti

Server události 112 navštívil záchrannou službu na pražském ruzyňském letišti, kterou provozuje Asociace samaritánů České republiky. Jak to u nich vypadá, se můžete podívat v následujícím článku.

Záchrannou službu na letišti v Ruzyni zajišťuje Asociace samaritánů České republiky od 1. 12. 2011 na základě úspěšně absolvovaného výběrového řízení.

Hlavním úkolem je poskytování záchranné služby a lékařské služby první pomoci pro letiště Praha-Ruzyně, konkrétně pro zaměstnance, cestující veřejnost, návštěvníky a zaměstnance subjektů působících na letišti Praha-Ruzyně.

Ke své činnosti využívá záchranka dva Mercedesy CDI 316 4x4. Tyto vozy mají standardní vybavení - jedním ze specifik je pohon 4x4 a tím pádem i vyšší posazení vozu.

Záchranná služba Asociace samaritánů České republiky zasahuje měsíčně u zhruba 170 případů, vše v prostorách letiště.

V případě výjezdu záchranky přímo na plochu letiště (jedná se o velmi hlídaný prostor, tzv. SRA) neprocházejí zaměstnanci bezpečnostní kontrolou, při technických jízdách po ploše jí však musí projít vždy.

Letištní záchranku přivoláte klasickým tísňovým číslem, a to 155. V případě ohrožení se můžete na záchranku dovolat i telefony umístěnými na letišti, kde stačí vytočit číslo 3301 nebo 3302.

Záchranná služba Asociace samaritánů České republiky se věnuje i dalším činnostem, než pouze záchrance na letišti. O těchto činnostech přineseme samostatné reportáže.

Autor: Jaroslav Beneš, redakce

Zdroj + fotodokumentace: udalosti112.cz