RZP srazila opilého cyklistu

28.10.2009

Opilý cyklista vjel pod kola sanitky s pacientem

Opilý cyklista vjel v noci na středu pod kola sanitky rychlé zdravotnické pomoci, které právě převážela pacienta. Nehoda se stala nedaleko Lysé nad Labem. Podle informací Novinek začal cyklista z ničeho nic odbočovat vlevo právě ve chvíli, kdy se ho sanitka snažila předjet.

Dnes 9:24 - Lysá nad Labem
(Aktualizováno: 9:43 )

Nehoda se stala kolem jedné hodiny ráno, když posádka záchranné služby převážela pacienta do nemocnice. Cyklista jel, podle informací Novinek, uprostřed svého jízdního pruhu a řidič se ho snažil objet. V tom okamžiku ale muž na kole začal bez jakéhokoli znamení odbočovat vlevo a vjel přímo pod kola sanitky.

„Vůz narazil do zadního kola bicyklu a kolo bylo vymrštěno na přední sklo sanitky a zcela ho zničilo. Opilec přitom podle svědků i při jízdě držel v ruce láhev s alkoholem. Muž utrpěl vážná poranění a musel být ve vážném stavu převezen do nemocnice. Okolnosti nehody vyšetřují policisté.

„Sanitka převážela na majáky pacientku do nemocnice v Nymburku, řidič před cyklistou zpomalil, ten přesto vjel vozu přímo pod kola. Pro cyklistu vyjela další posádka z Nymburka, která ho také převezla do nemocnice,“ řekla Novinkám mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Zdroj: novinky.cz