Smutné výročí. Od tragické smrti ředitele záchranky v neděli uplynulo 20 let

22.07.2020

Smutné výročí. Od tragické smrti ředitele záchranky v neděli uplynulo 20 let

V neděli 19. 7. 2020 uplynulo 20 let od tragické smrti tehdejšího ředitele nymburské záchranné služby Miroslava Vondráčka. Zemřel ve službě při výkonu povolání 19. července 2000. Jeho nástupce Pavel Zuska na něj vzpomíná jako na úžasného člověka, který stál u zrodu nymburské záchranné služby a staral se o ni. „Byl to člověk, který celý projekt pomáhal rozjet,“ uvedl Pavel Zuska.

Tehdy šestačtyřicetiletý Miroslav Vondráček zemřel při převozu pacienta v sanitce při nehodě. Ta se stala na silnici mezi Nymburkem a Kostomlaty. Na rovném úseku došlo ke střetu liazky se sanitkou. Nehodu nepřežil ani převážený těžce zraněný cyklista. Zraněni byli také zdravotní sestra a řidič sanitky.

Za nehodu byl zodpovědný osmatřicetiletý šofér liazky, který dostal trest 14 měsíců a 4 roky zákaz řízení aut. U místa nehody je křížek, ke kterému každoročně záchranáři nosí symbolicky věneček a květiny a rozezní se siréna sanitky.

Ke vzpomínce na Miroslava Vondráčka se připojuje i redakce Nymburského deníku.

Autor: Miroslav Jílemnický

Zdroj: nymbursky.denik.cz