Společná akce KZ ZZS ČR s OO

16.01.2009

.
V aktualitě ze 6. října 2008 jsem informoval, že KZ ZZS ČR navázala spolupráci s Centrem pro bezpečný stát, konkrétně s Ochranou obyvatel.

Dne 14. ledna 2009 jsme se s Bc. Radkem Bendou účastnili ve velké zasedací místnosti Magistrátu hl. Města Prahy pracovního jednání, které pořádal Odbor krizové připravenosti Ministerstva zdravotnictví České republiky a jehož program byl rozdělen do dvou částí.

1. část: Prezentace současného stav krizové připravenosti věcných a lidských zdrojů resortu zdravotnictví s výhledem na roky 2009 a 2010, včetně prezentace financování dle návrhu zákona o ZZS.

2. část: Zajištění systému psychosociální intervenční služby pro zaměstnance ZZS, personálu OUP nemocnic a při mimořádné události i obyvatelstvu na postiženém území.

Po tomto jednání se viceprezident Bc.Benda ještě sešel se zástupkyní Ochrany obyvatel, kterou při této příležitosti pozval na odbornou konferenci Komory záchranářů ZZS ČR, která proběhne v rámci IV.Sněmu KZ ZZS ČR na konci března.
Paní Kašparová pozvání přijala a přislíbila i aktivní účast.
Dále na této schůzce bylo mimo jiné dohodnuto “ Zimní desatero pro řidiče “, jelikož prevence není nikdy dost.
Jedná se o první „vlaštovky“ v rodící se vzájemné spolupráci.