To fakt myslí vážně?„Lékař jezdí v sanitce jen v běžné pracovní době“

03.12.2010

To fakt myslí vážně?„Lékař jezdí v sanitce jen v běžné pracovní době“

Vraťte lékaře do sanitky, žádá petice. Marně

Pardubický kraj nevyhoví petici občanů Holicka a nezmění systém záchranné zdravotnické služby v regionu.

Od srpna nejezdí o víkendech a večer ve všední den se sanitkou lékař. Petice to kritizovala. „Jsme kraj, kde jezdí nejvíc lékařů na počet obyvatel a rozlohu kraje, není to efektivní systém. Laťka komfortu byla nastavená hodně vysoko,“ prohlásila krajská radní Markéta Tauberová.

Takzvaný randevouz systém funguje v jiných krajích i zahraničí. Lékař jezdí v sanitce jen v běžné pracovní době. Samosprávy tak reagují na to, že kmenových i externích lékařů u záchranné služby je nedostatek. Už před časem protestoval Svazek obcí Loučná proti tomuto opatření v otevřeném dopise určeném hejtmanovi. „Rozhodně to poškodí v první řadě pacienty buď na zdraví, nebo v krajním případě na životě, nebude-li v dostižné době na blízku lékař,“ řekl tehdy předseda svazku Josef Ulrych.

Kraj podle radní názor lidí respektuje, ale nic měnit nebude. Kraj se chce raději zaměřit na obnovu vozového parku, který je zastaralý.

Zdroj: zdn.cz