Tragická nehoda RLP v Polsku. Záchranář náraz nepřežil, řidič má vážná zranění, lékař lehká

10.05.2018

Tragická nehoda nastala ve středu 9. května na trase Sulechów-Kije. Ambulance RLP zasáhla strom. Zahynul hasič, který byl také zdravotnickým záchranářem. Řidič ambulance byl odvezen do nemocnice vrtulníkem LZS. Doktor neměl vážná zranění.

Přeloženo překladačem

Tragická nehoda nastala dříve 7.00. Nejspíše sanitka šla do Sulechova. - Z nevysvětlitelného důvodu se řidič sanitky vydal na opačné ulici a tam narazil na strom na straně silnice - říká podinsp. Małgorzata Stanisławska, mluvčí policii Zielona Góra.

Síla zasažení stromu byla obrovská. Sanitka byla úplně rozbitá. Přepadla na její stranu. Má rozdrcenou přední stranu. Záchranné služby okamžitě dorazily. Ne, při nehodě zemřela jedna osoba. Je profesionálním hasičem a záchranářem. Zraněný řidič byl odvezen do nemocnice pomocí sanitního vrtulníku. Je dobrovolným hasičem. Doktor z sanitky vyšel s vlastní silou. Neměl žádné vážné zranění.

Cesta na místě nehody je blokována. Policejní důstojníci z Zielona Góra roadster a prokurátor pracují na místě.

V tragické nehodě byl zabit Grzegorz Wesołowski, profesionální hasič z JRG č. 1 v Zielona Góra a lékařský záchranář. - Je to skvělý začátek a smutek pro celou Lubuské posádku hasičské brigády - říká Brig. Ryszard Gura, mluvčí hasičů Zielona Góra. Grzegorz měl 37 let, byl skvělým hasičem a členem výpravné skupiny plavců a chemické skupiny. V zemi byl známým průvodcem lovících psů, kteří se profesionálně zabývali výcvikem. Vždy s úsměvem a připraveni pomoci. - Vždy připraveni pomoci. Kdykoli to bylo nutné, i ve volném čase se objevil v jednotce nebo se svým psem při hledání pohřešovaných osob. Nikdy neodmítl pomoc. Pomáhal lidem i ve volném čase - říká Brig. Gura.

Zdroj + fotogalerie: poscigi.pl