V Brně a Ostravě mají nové vrtulníky

16.08.2009

.

Na jihu Moravy létá nový vrtulník EC135

BRNO: 23.července letošního roku brzy ráno proběhlo za účasti předních představitelů Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje a poskytovatele letecké záchranné služby v Jihomoravském kraji společnosti Alfa-Helicopter na základně LZS v Brně-Tuřanech slavnostní uvedení nového vrtulníku EC135 Letecké záchranné služby do provozu.

07.08.2009

Modernější typ vrtulníku francouzsko-německé společnosti Eurocopter střídá ve své službě pacientům nejen Jihomoravského kraje vrtulník typu Bell 427.

Záchranářům a pilotům se tak dostává do rukou nový a ve své kategorii špičkový mobilní prostředek s modernější technickou a zdravotnickou zástavbou a avionikou, který zabezpečí další zkvalitnění dostupnosti, rychlosti, bezpečnosti a kvality poskytované péče pro obyvatele nejen ale hlavně Jihomoravského kraje.

První ostré nasazení vrtulníku EC135 proběhlo v den slavnostního zahájení tj. ve čtvrtek 23.7.2009. V polovině září 2009 proběhne slavnostní a oficiální uvedení vrtulníku do provozu.

Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje Autor: Radek Turin

Zdroj: katastrofy.com

Ostravské nebe bude brázdit špičkový strážný anděl

OSTRAVA: V minulých dnech převzal provozovatel vrtulníku pro leteckou záchrannou službu v Ostravě – firma DSA a.s. ve výrobním závodě v německém Donauwörthu zcela nový vrtulník typu EC 135 T2+.

07.08.2009

Tento špičkový stroj bude 11. srpna 2009 v 10.00 hodin slavnostně uveden do provozu na základně Kryštof 05 v Ostravě – Zábřehu.

Událost proběhne za přítomnosti představitelů Moravskoslezského kraje, města Ostravy, zástupců firmy DSA a.s. a vedoucích pracovníků složek Integrovaného záchranného systému.

Zdroj: ZZS Moravskoslezského kraje Autor: Lukáš Hump

Zdroj: katastrofy.com