Ve střední Itálii se zřítil záchranářský vrtulník, zemřelo šest lidí

24.01.2017

Ve střední Itálii se zřítil záchranářský vrtulník, zemřelo šest lidí

Ve střední Itálii havarovala helikoptéra záchranářů, která v horách vyzvedávala zraněného lyžaře. Ten při pádu zahynul i s celou pětičlennou posádkou. Přesné místo pádu se dlouho nedařilo určit, protože je v místě hustá mlha, uvedla italská tisková agentura ANSA.

Podle italské veřejnoprávní stanice RAI vyzvedával vrtulník zraněného lyžaře z lyžařského resortu Campo Felice a při převozu se zřítil z výšky 600 metrů v provincii L’Aquila. Policie posléze podle agentury AFP uvedla, že na palubě zahynulo všech šest lidí: zraněný lyžař a pět členů posádky.

Podle italského listu La Repubblica havaroval stroj v oblasti starého dolu v rokli u obce Casamaina, několik kilometrů od Campo Felice.

Kvůli mlze musely záchranné týmy na místo na lyžích. „Oblast, kde havaroval, je těžko přístupná i v lepších časech, hustá mlha to ještě znesnadňuje,“ citovala policejního mluvčího agentura AFP.

Agentura Reuters uvedla, že nejde o vrtulník zapojený do záchranných operací u laviny, která minulý týden zavalila horský hotel Rigopiano, který leží jen pár desítek kilometrů od přibližného místa pádu vrtulníku.

Resort Campo Felice leží jižně od města L ́Aquila a národního parku Gran Sasso.

Zdroj: zpravy.idnes.cz