Volkswagen ukázal koncept autonomní sanitky.

23.10.2021

Volkswagen ukázal koncept autonomní sanitky.

Volkswagen, coby klasická automobilka s dlouhou historií, dává jasně najevo, že počítá s přechodem k elektromobilitě a pokusí se v této oblasti překonat americkou Teslu. Společně s ním existují i další výrobci automobilů, kteří mohou být ve výrobě elektromobilů úspěšní.

VW ale tuto skupinu s přehledem vede. Není to jen díky osobním elektromobilům, jako Volkswagen ID.4, ale také vzhledem k budoucím plánům vyrábět autonomní užitková vozidla.

Volkswagen plánuje autonomní ambulance

Volkswagen se už nějakou dobu snaží přitáhnout pozornost k modelu ID Buzz. Jedná se o plně elektrickou dodávku, která vychází z ikonického VW Microbus. Společnost chystá uvedení produkčního modelu v roce 2022. Volkswagen nedávno sdílel video a také vydal několik tiskových zpráv, odhalujících budoucí koncepty, které si v rámci ID Buzz představuje. Z nich vyčnívá plně elektrická ambulance s autonomním řízením.

Firma Volkswagen Užitkové Vozy představila na nedávném světovém kongresu ITS v Hamburku prototyp autonomní ambulance. Jak je vidět, ve vozidle není žádný řidič. Cestující na jeho místě je otočen proti směru jízdy k zadní části vozidla. Kromě uvedeného videa v němčině, opatřeného anglickými titulky, nemáme v současné době o autonomních koncepcích příliš mnoho technických informací.

Zdroj+foto+video: elektrickevozy.cz