Vyhlášen 12. ročník projektu Zlatý záchranářský kříž za rok 2010 ČR

20.01.2011

Vyhlášen 12. ročník projektu Zlatý záchranářský kříž za rok 2010 ČR

Víte o někom, kdo v roce 2010 zachránil druhému život? Znáte záchranáře profesionála, nebo víte o záchranářském týmu, který podal neobyčejný výkon?

NOMINUJTE HO!

Redakce časopisu RESCUE report ve spolupráci s odborníky všech záchranářských profesí, mediálními partnery a všemi příznivci záchranářství vyhlašuje:

Dvanáctý ročník projektu Zlatý záchranářský kříž za rok 2010 na území České republiky a pátý ročník projektu Zlatý záchranárský kríž za rok 2010 na území Slovenské republiky.

Projekt Zlatý záchranářský kříž je soutěž o Nejlepší záchranářský čin uplynulého roku. Oceňovány jsou výjimečné počiny laiků i profesionálů, jednotlivců a kolektivů i týmy složené z více složek IZS. Zvláštní kategorie je věnována osobnostem, které významným způsobem přispívají k rozvoji a podpoře profesí spojených se záchranářstvím, výzkumem a vývojem inovativních technologií a pedagogickou činností v oboru záchranářství. Do nominací mohou být zařazeny i činy, které byly v průběhu roku již oceněny některým z resortních vyznamenání nebo získaly ocenění v jiných projektech.

UZÁVĚRKA NOMINACÍ JE 15.ÚNORA 2011

NOMINOVAT MŮŽE KDOKOLIV!!! SOUTĚŽ MÁ POUZE DVĚ ZÁSADNÍ PODMÍNKY:

1. Čin se stal v rozmezí od 1. ledna 2010 do 31. prosince 2010
2. O činu existuje písemná dokumentace a záznam z některé linky tísňového volání IZS. U kategorie č. 6 se dokládá nominační dopis s popisem důvodu nominace a profesním životopisem osobnosti.

NOMINOVAT MŮŽETE DO NÁSLEDUJÍCÍCH KATEGORIÍ:

1. Záchranářský čin laiků
2. Záchranářský čin profesionálů jednotlivců
3. Záchranářský čin profesionálního týmu
4. Nejkurióznější záchranářský čin roku
5. Humanitární čin mimo území ČR/SR
6. Výjimečný přínos pro záchranářství.

Podrobné informace a nominační formulář naleznete na zachranarskykriz.com

Za redakci časopisu RESCUE report

Kateřina Mazlová