Vyhodnocení letošní XII. Odborné konference KZ ZZS ČR

Vyhodnocení letošní XII. Odborné konference KZ ZZS ČR

Na včerejším zasedání vedení Komory záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky jsme v jednom z mnoha bodů programu řešili vyhodnocení letošní XII. Odborné konference KZ ZZS ČR, kterou proběhla v druhé polovině září a kterou jsme si po nějaké době opět celou pro vás připravovali sami.

V rámci tohoto bodu zasedání vedení došlo i na zpětnou vazbu od vás, od účastníků konference formou dotazníků, který vám byl rozeslán. Protože ohlasy byly veskrze pozitivní a některé odpovědi také přinášely návrhy témat, které byste chtěli mít na příštích konferencích, rádi se s vámi o některé z nich podělíme a slibujeme, že návrhy témat budeme do budoucna reflektovat při přípravě dalších konferencí, které jsou určeny zejména nám, NLZP ze záchranných služeb, kolegům zdravotnickým záchranářům pracujícím v nemocnicích a v neposlední řadě také studentům oboru Zdravotnický záchranář, kteří se na profesi teprve připravují. Jsme přesvědčeni, že se v hodnocení a návrzích témat někteří sami poznáte, že byly od vás.

Vzkazy pořadatelům:

• Výrazně zlepšit propagaci konference!
  • Asi viditelnější, pestřejší a lákavější propagace konference. Tohoto momentu si vedení KZ ZZS ČR je vědomo a jen se ukázalo, že jste to vnímali i vy.
  • Velmi si vážím Vašeho času, co věnujete KZ a obdivuji Vás za to. Děkujeme, opravdu se snažíme.
  • Jsem překvapen (příjemně), že existují zapálení a schopní záchranáři, kteří pro náš obor mají vizi. Jsem rád, že komora bojuje za vzdělání, kompetence a rozvoj oboru. Kéž by se naše řady rozrůstaly a náš hlas byl (i mediálně) víc slyšet. Děkujeme, stojí to čas a úsilí, ale přináší to i své ovoce, výsledky, které jsou ku prospěchu nás všech. Víme, že to za nás nikdo neudělá.
  • Děkuji za skvělou akci, přínosné, skvělý areál a ubytování. Snažili jsme se vybrat krásné, účelné a nevšedně zajímavé zázemí pro konání konference a společenský večer.

Jaká témata jste navrhovali pro další konference:

• Zdravotnická dokumentace ZZS (právní rámec)
  • Za mě by bylo fajn říct si o fungování a činnosti BHT napříč republikou (tak jak například letos u VR výcviku), možnosti, vzdělávání v této problematice např.. nejsem skeptik BHT právě naopak ;)
  • Vojenské záchranářství a postupy PNP na bojišti.
  • Roční povinná praxe ZZ v nemocniční intenzivní péči Nedostatek ZZ v přednemocniční péči
  • Virtuální realita hromadného neštěstí
  • Reálné využívání zdravotnických záchranářů se specializací UM a jejich kompetencí na ZZS v ČR.
  • Kazuistiky ve světle legislativou omezených kompetencí atd. Rozvoj a budoucnost oboru byla super. Jak se může pro podporu Vaši práce (komory) více zapojit běžný záchranář... Sjednocení vs spolupráce napříč záchrankami v ČR. Jak zvýšíme prestiž oboru? Vyhoření záchranářů a rezignace na rozvoj ve světle vzrůstajícího počtu neindikovaných výjezdů.
  • Aktuální téma pro daný rok 2024, zatím nevím, případně ze života a práce na záchranné službě

My vám za tuto zpětnou vazbu děkujeme a věřte, že už pracujeme na tématech konference pro rok 2024, kterou bychom pro vás rádi uspořádali už na jaře, jak to bylo zavedené kdysi. Chtěli bychom najít termín kolem poloviny března.

Připomínáme, že v rámci konference proběhne i XVII. Sněm KZ ZZS ČR, který bude volební, protože se bude na další pětileté období volit funkce prezidenta, viceprezidenta a členů předsednictva, tudíž pro další rozvoj komory záchranářů velmi důležitá akce. Proto vás všechny kolegy chceme požádat, abyste se stali řádnými členy KZ ZZS ČR, účastnili se sněmu, mohli být voleni a svými hlasy mohli ovlivnit volbu nových orgánů komory. Čím víc nás na tu společnou práci bude, tím lépe.