Vypořádání k zákonu o ZZS

31.07.2008

.
Dne 30. července 2008 v 9,00 hodin proběhla na Ministerstvu zdravotnictví ČR jedna ze schůzek, týkající se vypořádání vnitřního připomínkového řízení k návrhu zákona o ZZS.

Schůzku vedla náměstkyně ministra zdravotnictví pro zdravotní péči MUDr. Markéta Hellerová a přítomen byl i ministr zdravotnictví MUDr. Tomáš Julínek, MBA.

Dále byli přítomni :
ředitelka Odboru krizové připravenosti MUDr. Dana Hlaváčková, zástupci profesních komor a odborných společností.
Odborná společnost urgentní medicíny a medicíny katastrof byla zastoupena
MUDr. Ondřejem Fraňkem, Komora záchranářů ZZS ČR panem Bc. Radkem Bendou,
Unie nelékařských pracovníků pány Alanem Rybou DiS a Bc. Jánem Hirjakem.
Přítomno bylo i Odborné kolegium Ministerstva zdravotnictví ČR.

Tato schůzka trvala téměř 2 hodiny a byly zde projednávány připomínky komor a odborných společností k připravovanému zákonu o ZZS. Na toto téma probíhala živá diskuze, do které se velmi aktivně zapojoval i pan ministr.

Ještě bych zde rád zmínil, že schůzka týkající se doplnění připravovaného zákona o ZZS o oblast sociálních zohlednění náročnosti práce zdravotnických pracovníků bude následovat projednáváním ve vnějším připomínkovém řízení a ještě před tímto jednáním by měla proběhnout na toto téma další schůzka u náměstkyně pro zdravotní péči MUDr. Hellerové.

Termín této schůzky ani vnějšího připomínkového řízení k návrhu zákona o ZZS k dnešnímu dni zatím nejsou známy. Pozvání zástupců KZ ZZS ČR k těmto jednáním na Ministerstvu zdravotnictví ovšem přislíbeno již bylo.

Bc. Radek Benda
viceprezident KZ ZZS ČR