Výsluhový příspěvek i na ZZS ? III.

20.07.2008

.
Dne 17.7.2008 proběhla na Odboru krizové připravenosti MZ ČR další schůzka, která se týkala sociálního zohlednění náročnosti práce zdravotnických pracovníků ZZS.

Na jednání se sešli zástupci zaměstnavatelů - Asociace ZZS, zástupci zdravotnických oborů a za profesní organizace byla přítomna Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky.
Schůzku vedla ředitelka Odboru krizové připravenosti MUDr. Hlaváčková, a jmenovitě byli přítomni MUDr. Schwarz, MUDr. Valášek, MUDr. Tukinski, MUDr. Mašek,
Mgr. Štěpánková, paní Žitníková, pan Mackovík a Bc.Radek Benda.

Podařilo se probrat všechny paragrafy, které jsme společně chtěli doplnit do připravovaného zákona o ZZS a mezi všemi zúčastněnými byla v téměř všech projednávaných bodech nalezena shoda.

Vzhledem k tomu, že se na těchto návrzích, které by měly v novém zákoně o ZZS zohlednit náročnost práce ve výjezdových skupinách na zdravotnických záchranných službách a měly by tak přiblížit sociální zabezpečení zaměstnanců záchranek se sociálním zabezpečení zaměstnanců PČR a HZS, tedy ostatních základních složek IZS shodli zaměstnavatelé, odbory a profesní organizace, tak si myslím, že přijetí těchto sociálních výhod nebylo nikdy v minulosti blíže.

Bc. Radek Benda